MEB SERTİFİFA YÜKLEMESİYLE İLGİLİ SORULAR

Kodla Büyü

bunyman

Üye
öncelikle iyi çalışmalar diliyorum sayın hocalarım. okulda fatih fiber hat var. sizlere meb sertifika yüklemeleri ile ilgili 3 sorum olacak...

1-meb sertifikaları neden yüklemeliyiz? yüklemediğimiz zaman ne gibi bir sorunla karşılaşırız?
2-meb sertifikaları tüm bilgisayarlara kurmak zorunda mıyız?
3-meb hattı kullanmayan binada diğer kurum var yardım istediler benden. onlara da kurulum yapmak zorunlu mu?

MEB'in sağladığı internet hattını kullanan okuldaki bütün cihazlara (bilgisayar, etkileşimli tahta, cep telefonu, otomatik yüklenmemişse tabletler vb.) sertifika kurulumu yapılması zorunlu. Aksi halde bu cihazlar https (güvenli bağlantı) kullanan sitelere girişte sıkıntı yaşayacaklar. Meb hattını kullanmayan cihazlara kurulum yapmanıza gerek yok.
Örneğin bizim okulda MEB'in ADSL hattı var. Laboratuvarımız ve idare bilgisayarları bu hattı kullanıyor, bunların hepsine kurulum yaptım. Ancak etkileşimli tahtaların şu an internet erişimi olmadığı için bunlara kurulum yapmadım. Fiber bağlanınca onlara da kurulum yapacağım.

bunyman' Alıntı:
öncelikle iyi çalışmalar diliyorum sayın hocalarım. okulda fatih fiber hat var. sizlere meb sertifika yüklemeleri ile ilgili 3 sorum olacak...

1-meb sertifikaları neden yüklemeliyiz? yüklemediğimiz zaman ne gibi bir sorunla karşılaşırız?
2-meb sertifikaları tüm bilgisayarlara kurmak zorunda mıyız?
3-meb hattı kullanmayan binada diğer kurum var yardım istediler benden. onlara da kurulum yapmak zorunlu mu?
Yardım derken hocam?
sertifika.meb.gov.tr adresinde hem dosya mevcut hem de kurulumu anlatılmış.
Mevzu "Bize angarya sen yapıver" değil değil mi?

bizim okulda cevaben yazı istemişler 12 nisan son du, aksi halde soruşturma açılacak gibi bişiler yazmışlar ama gelip kontrol etmedikleri sürece nasıl anlayacaklar yüklenip yüklenmediğini :? ama bitirdim çok şükür

son tarih 15 nisan denmiş bizde de askerden yeni geldim arkadaşlar, sertifika yükleme tarihinden sonraki süreçte yüklense sorun olur mu?

bugün sabah ilk derste müdür yardımcısı panik ile yanıma geldi saat 10:00'a kadar yetişmesi lazımmış hocam bugün son günmüş diyerek, yarım saat içinde 27 tane bilgisayarı hallettik, çok zorlayıcı bir yönü yokmuş pratik şekilde yapılıyor..

hocam zannetmiyorum sorun olacağını diyelim ki tahtaya imaj attık bi daha yüklenmeyecek mi bu meret tabiki yüklenecek o yüzden sıkıntı yapma hocxam

ya bu fatih ağına bağlı bilgisayarlar otomatik yüklenmiyormuydu?

Geri