meb.k12.tr sunucu dobağlantısı

Kodla Büyü

sakar_huseyin

Aktif Üye
arkadaşlar meb.k12.tr okul sitemiz şu an açılıyor. Ancak güncelleme için bağlanmaya çalıştım sunucuyla bağlantı kurulamadı diye bir hata ekranı geliyor. Siteyi güncellediğimiz sunucu ile okul sitesini yayınlayan sunucu ayrı mı? Site açılırken neden bağlantı kurup güncelleme yapamıyorum? Yıllardır hiç sorun yaşamadım. İlk defa oluyor. Dreamweaver ile bağlantı kuruyor ve güncelleme yapıyordum. Bağlantı ayarlarıyla falan hiç oynamadım. Neden olabilir. Hata ekranını gönderiyorum. Bir de son maddeyi tam anlayamadım iki nokta üst üste ayırma nasıl oluyor.

Ekli dosyalar

• ftp.jpg
    ftp.jpg
    103.4 KB · Görüntüleme: 980
Siteyi güncellediğiniz sunucu ile okul sitesini yayınlayan sunucu aynı olmayabilir daha doğrusu sizin giriş (ftp bilgilerinizi) bilgilerinizi kontrol eden sunucu çökmüş olabilir. Bu durumda girişiniz onaylanmadığından sitenize ftp üzerinden ulaşamayabilirsiniz.
İki nokta meselesi ise portlarla alakalıdır. Örneğin bir siteye bağlanmanız için size 55 nolu portu kullanın dendiğinde siteadi.com:55/ yazıp bağlanırsınız. Orada da diyor ki eğer port numarası 21'den farklıysa bunu verdiğim örnekteki gibi yazın.

açıklaman için çok teşekkür ederim yakuphan. "giriş bilgilerini kontrol eden sunucu" açıklaması sorunun kaynağını anlatıyor. iki nokta kullanımı ile ilgili bilgilendirmen için de ayrıca teşekkürler.

bende ulaşamıyorum sitenin alanına, sabahtan beri deniyorum ama ne okulda ne evde site alanına bağlanamadım, güncelleme yapamıyorum herhangi bi yanlış bilgide girmiyorum, meb alanlarında sıkıntı mı var?

hocam aynı sorun bende de var.. site açılıyor ama upload yapamıyorum... her zaman ki "meb.k12.tr" sıkıntısı...

Geri