meb.k12.tr IP-mail-şifre SORUNU

Kodla Büyü

ozharput

Aktif Üye
dün evden eski kurum kodlu mail adresi ile giriş yaptım.(Yeni kurum kodlu mail adresini bugün aldık!), sabah okulda ıp dedi başka bişey demedi. Evde hallderim dedim evdeki ıp de değişmiş. Şifreyi sıfırlamak istedim, eski maile gönderiyor. eski mail adresine artık erişim yok, İl milli eğitimdekileri aradım konuyla ilgili bilgileri yok, Yeni maili giriyorum tanımıyor, Gel de çık işin içinden, sizlerden yardım bekliyorum lütfen.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20.4 KB · Görüntüleme: 1,732
hocam bende de aynı sorun var. eski kurum kodlu mail açılıyor mu açılmıyor mu bilmiyorum çünkü şifresini bilen yok deneme fırsatım bile olmadı.

Ne eski mail açılıyor ne de yeni mail. Böyle saçmalık görmedim. Tıkandık kaldık resmen.

ozharput' Alıntı:
dün evden eski kurum kodlu mail adresi ile giriş yaptım.(Yeni kurum kodlu mail adresini bugün aldık!), sabah okulda ıp dedi başka bişey demedi. Evde hallderim dedim evdeki ıp de değişmiş. Şifreyi sıfırlamak istedim, eski maile gönderiyor. eski mail adresine artık erişim yok, İl milli eğitimdekileri aradım mouyla ilgili bilgileri yok, Yeni maili giriyorum tanımıyor, Gel de çık işin içinden, sizlerden yardım bekliyorum lütfen.

yarın okula gittiğimde ben de bu mesajla karşılaşıcam sanırım. bugün okuldan girdim, sonra eve gelince bu uyarı geldi . iptal dedim ama yine de değişiyor mu ip?

Sayın Hocalarım biraz önce IP değişikliği denedim herhangi bir problem çıkmadı. Şu anda evden site üzerinde değişiklik yapabiliyorum. Bence bu kadar abartmaya gerek yok. Bakanlığımız Tüm okulların e-posta şifresini İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdi. MEBBİS yöneticinizle görüşüp problemi çözebilirsiniz.

mycomputer' Alıntı:
Sayın Hocalarım biraz önce IP değişikliği denedim herhangi bir problem çıkmadı. Şu anda evden site üzerinde değişiklik yapabiliyorum. Bence bu kadar abartmaya gerek yok. Bakanlığımız Tüm okulların e-posta şifresini İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdi. MEBBİS yöneticinizle görüşüp problemi çözebilirsiniz.

sanırım yazdıklarımı tam okumadınız ya da sorunu tam anlamadınız?

Sayın hocam sorunu anlayamadık ondan dolayı da çözemedik. Problemi ayrıntılı anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

sorun sisteme girmek istediğimde daha önce farklı ıp adresinden girdiniz diyor. ıp adresimi değiştirmemi istiyor. doğrulama e postasını da eski maile gönderiyor. Meb de yeni kurum kodlu maillerden sonra eski maillere ulaşımı kaldırdı. Yani ıp adresimi değiştiremediğim için sisteme giremiyorum

Siteniz eski mi (İlköğretim) yeni mi (ilkokul-Ortaokul) onu bilmemiz lazım. Eski ise zaten bakanlık eski kurum kodlu siteleri zaten silecek. Yeni ise yeni sitede eski e-posta adresi ile bir işlem yok. Burayı anlayamadım.

mycomputer' Alıntı:
neyi abartmaya gerek yok hocam bu tek ip erişimini bankalar bile isteğe bağlı yapıyorlar böyle güvenlik önlemi mi olur? şaka gibi ya evimdeki modemimi resetleyemiyorum bu yüzden :D hocam bunlar tamamen virüs bulaşınca bilgisayarların fişlerini çeken zihniyetin php öğrenmiş versiyonları.. daha neler göreceğiz bakalım :-1:

Sayın Hocam basit bir okul sitesi yapıyorsun. Yönetim paneli gayet basit. Bir okulda haftada hatta ayda toplam kaç haber kaç duyuru atılır. Bu yüzden bu kadar abartmayın diyorum. Sonuçta basit bir panel.

ben destek menusunden bildirdim, sıkıntı yasatıyor bu güvenlik önlemi diye.. Sizde bildirin, ses olur...

aynı sorunu ben de yaşıyorum.ilk seferde giriş yaptım,bir de yayınla butonuna basmış bulundum bomboş şablon sitemizde görünüyor.bugün tekrar girip içeriği yüklemek istedim farklı i algılandı diyor girmiyor.ipyi değiştir desemimemurun bilgisayarında açık olan outlooka mail gönderecek.ben tekrar girdiğimde ynı sorunu yaşıycam.bu arada site bilgilerini ben ilköğretimi silerek orta okul diye değiştirmiştim,tekrar kurum kodu ve şifre isteyeceksek boşuna eski alana değişiklikleri yükleyip de zaman kaybetmeyeyim.

aynı sorunu şu anda ben de yaşıyorum.
dün akşam evden giriş yaptım siteye ve yenisini yükledim. bugün içeriği doldurayım diye açtım. ip değiştir dedi. ama değiştirme linkini eski maile gönderiyor. ulaşma imkanı da yok. bakalım ne olacak.
evden girebilirsem destek bölümüne mail atacam ama bakalım artık

meb.k12.tr den eski kurum kodları ile evvelinde mail lere bakabiliyorduk. Aynı şifreyi kullandığımızda bu kez kullanıcı adı ve parolası hatalı diyor.

siteleri aktarın diyor. Aktardık. Sonra ip zavazingosu çıktı mail gönderilecek onaylayın dedi. maile giremiyoruz ki eski kurum kodunun.

Şimdi yeni kurum için site oluşturmayada izin vermiyor.

ne saçma iştir anlamadım.

Geri