MEB hattından Youtube kullanmak

Kodla Büyü
M

Misafir 142690

Misafir
Arkadaşlar malum MEB hattından youtube giriş yapılamıyor. Bazen okulda herhangi özel bir gün için videolar indirmemiz gerekiyor. Ben iki yol kullanıyorum
1. İstediğim videoyu google'da videolar kısmında arıyorum, çıkan sonuçlardan linki kopyalıyorum ve şu siteye http://www.youtube-converter.us/ linki yapıştırarak dosyayı video (mp4) veya mp3 olarak indiriyorum.

2. Yedek bir modem var okulumda çok ihtiyaç olduğunda o modemi takıyorum işimi hallediyorum sonra tekrar MEB modemini takıyorum..

İşinize yarar umarım

2. yöntem biraz riskli, okullara meb hattı dışında başka bir internet hattı olmaması olanların kapatılması yönünde 2 yıl kadar önce bir yazı gönderilmişti. ayrıca fatih altyapısı varsa ve modemi kabinetteki switchlere bağlıyorsanız bunu da alt yapı firmaları garanti kapsamı dışına çıkaran bir durum olarak kabul ediyorlar. İlk yöntemde açık olan siteleri ben de arıyordum buna benzer çoğu site zaten filtrelemeye takılıyor. Umarım yakın zamanda engellenmez bu site de. Teşekkürler.

2. yöntem biraz riskli, okullara meb hattı dışında başka bir internet hattı olmaması olanların kapatılması yönünde 2 yıl kadar önce bir yazı gönderilmişti. ayrıca fatih altyapısı varsa ve modemi kabinetteki switchlere bağlıyorsanız bunu da alt yapı firmaları garanti kapsamı dışına çıkaran bir durum olarak kabul ediyorlar. İlk yöntemde açık olan siteleri ben de arıyordum buna benzer çoğu site zaten filtrelemeye takılıyor. Umarım yakın zamanda engellenmez bu site de. Teşekkürler.
Modemi değiştimenizde hiçbir sorun yaşamazsınız hocam, sürekli kullanırsanız dediğiniz konu da sıkıntı yaşayabilirsiniz çünkü bazı okullar 2.hat kullanıyordu

Modemi değiştimenizde hiçbir sorun yaşamazsınız hocam, sürekli kullanırsanız dediğiniz konu da sıkıntı yaşayabilirsiniz çünkü bazı okullar 2.hat kullanıyordu
zaten sürekli kullanım sorun yaratabilir, konuya dikkat eden bi müfettiş ya da şikayetle karşılaşırsanız. Yoksa pek çok okul ve öğretmen evi çeşitli sebeplerden meb dışı internet hattı bağlatıyor çevrelerindeki binalara bi şekilde onu kurum binasına taşıyor. Çünkü normal filtreleme dışında da bir engelleme söz konusu. Erasmus projesi yapan okulların başını ağrıtan bi durum bu filtreleme en masum örnek olarak.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    162.1 KB · Görüntüleme: 652
  • 2.png
    2.png
    138.1 KB · Görüntüleme: 645
  • 3.png
    3.png
    114.5 KB · Görüntüleme: 575
Arkadaşlar malum MEB hattından youtube giriş yapılamıyor. Bazen okulda herhangi özel bir gün için videolar indirmemiz gerekiyor. Ben iki yol kullanıyorum
1. İstediğim videoyu google'da videolar kısmında arıyorum, çıkan sonuçlardan linki kopyalıyorum ve şu siteye http://www.youtube-converter.us/ linki yapıştırarak dosyayı video (mp4) veya mp3 olarak indiriyorum.

2. Yedek bir modem var okulumda çok ihtiyaç olduğunda o modemi takıyorum işimi hallediyorum sonra tekrar MEB modemini takıyorum..

İşinize yarar umarım
Hocam hayırlı olsun site engellenmiş:eek::confused:

gizli bir yapılanmaya mı gidelim sinek 101 hocam :) veya bir watssapp grubumu kuralım sadece bt öğretmenlerinden ?

Hocam hayırlı olsun site engellenmiş:eek::confused:
Burada bu kadar hızlı ulaşabiliyorsak arkadaşlara gerçekten sıkıntılarımıza iletsek çözüm olsa.. Gerçi suistimal edenler için engelliyorlar herhalde ama bizde okullarda çok sıkınmtı çekiyoruz arkadaş, derdimiz internetten film indirmek değil.. Hayırlısı diyelim bari

Bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum fakat sitenin yasaklanacağına emindim :)

Burada bu kadar hızlı ulaşabiliyorsak arkadaşlara gerçekten sıkıntılarımıza iletsek çözüm olsa.. Gerçi suistimal edenler için engelliyorlar herhalde ama bizde okullarda çok sıkınmtı çekiyoruz arkadaş, derdimiz internetten film indirmek değil.. Hayırlısı diyelim bari

aynen hocam. internette çok kaynak var ama faydalanamıyoruz. adam gibi filtre olsa da sadece konuya göre engelleme yapılsa...

engellemenin hızlı olmasının sebebi bu işi yapan kişilerin forum üyesi olması. hatta bazı konuları dikkatlice okursanız kim olduklarını anlayabilirsiniz.

Başlığı görünce sevindim, arkadaş keşke açık açık yazmasaydı. Forumda böyle şeyler yazılınca hemen kapatılıyor ne hikmetse artık :D

Geri