mblock çizgi izleyen yardım lütfen

Kodla Büyü

yahil

Aktif Üye
çizgi izleyen için aşağıdaki gibi kodlarım var mbot üzerinden tuşla başlıyor boşluk tuşuna basınca dursunistiyorum ama yapamıyorum yardımcı olurmusunuz mboto yüklemek isterken resim2 hatayı veriyor
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

merhaba hocam ben mbot ile hiç çalışmadım arduino ile kendi elektronik devrelerimi tasarlayıp programlıyorum.
Burada eğer ise öyle değilse kullanmalısınız.
Sürekli (
Eğer boşluk tuşu basılı mı ise
ileri git hızı 0 yap
değilse
üstte yazdığınız komutları (alt iki satır hariç) değilse içine almalısınız.)

Ancak burada sorun boşluk tuşu basılı mı komutunu tanımıyor gibi görünüyor

hocam baştaki "Mbot Programı" bloğu kodları robota atınca çalışması için kullanılır, bilgisayara bağlı olmadığı için de BOŞLUK tuşuna basma kısmı hata verir.
İstediğiniz şeyi yapabilmeniz için Yeşil Bayrak Tıklandığında bloğu ile kodlara başlayın ve bilgisayar bağlantısını kesmeyin

çizgi izleyen için aşağıdaki gibi kodlarım var mbot üzerinden tuşla başlıyor boşluk tuşuna basınca dursunistiyorum ama yapamıyorum yardımcı olurmusunuz mboto yüklemek isterken resim2 hatayı veriyor
Ekli dosyayı görüntüle 64098 Ekli dosyayı görüntüle 64099
Hocam Algılama Taşları interaktif uygulamalarda kullanılır. Algı taşının kullanıldığı bir kodu Arduino mikroişlemcisine yükleyemezsiniz. Bu taşları Bağlan menüsü altında Aygıt Yazılımı Güncellemesi yoluyla kullanma şansınız var. Robotlar taşları ile sadece Kontrol, İşlemler ve Değişken taşları kullanılır.

Geri