Mblock Aygıt Kütüphanesi Boş Sorunu

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
Mesajlar
1,171
Arkadaşlar, laboratuarda 2 bilgisayarda mblock programında aygıt eklemeye girdiğimizde aygıt kütüphane boş geliyor. Programı kaldırıp yeniden kurdum yine aynı, internet bağlantısından olduğunu düşünüp telefona bağladım yine olmadı. Tüm bilgisayarlarda aynı sürüm kurulu ama sorunu çözemedim. Var mı bilgisi olan.
 
Hocam bizim sınıfta da bazen kütüphane boş geliyor, bazen de içinde mbot veya Arduino olmuyordu. Diğerlerinin hepsi var arduino uno ekleyeceğim ama sadece o yok. Bazen geliyor ekliyorum ama bir daha açtığımda yine yok vs. İnternet olsa da aynı durumlar oluyordu. Belki sizin için çözüm olmayabilir ama benzer durum yaşayan olabilir diye yazıyorum :
Sınıfımızda Windows 7 64 bit ve DeepFreeze 7 kurulu SSD'li bilgisayarlar sadece bu sorunu yaşıyordu. Format atıp deepfreeze 8 kurduktan sonra mblock ile ilgili tüm sorunlar düzeldi. Yukarıda saydığım üç şey yüzünden bir sürü sorun yaşıyordum zaten ama aylarca çözüm bulamadım. SSD'li PC'lerde deepfreeze 7 sorun çıkartıyor hele Win 7 kuruluysa.
 
Son düzenleme:
Geri
Üst