mayıs formatör ek ders

Kodla Büyü
30 nisan'ın ek dersinide hesaba katmanız gerekiyor çünkü geçen ay 30 nisan yazılmamıştı...

1 mayısta 3 saat kesiliyor ve normalde 83 saat ek ders yazılması gerekiyor. grev nedeniyle de kesilirse 79 saat olur...

1 Mayıs resmi tatil değil mi hocam. Resmi tatillerde ek dersler veriliyor. Bizde 1 mayista kesinti yapılmadı.

yaw arkadaşlar bilende konuşuyor bilmeyende. 1 Mayıs resmi tatildir. ek ders falanda kesilmez. Aynı 23 nisan, 19 mayısta olduğu gibi. Hakkınızı yedirmeyin. uyarın idarecilerinizi. Bizde kesinti felan yok.

Eyleme katılmayan meslektaşlarımı kınıyorum. :verymad:

easytr' Alıntı:
easytr olarak beni bu forumda bilen bilir ne savunduğumu neyi eleştirdiğimi. ama şunu söyleyeyim ki hangi görüşte olursa olsun pırsak, tırsak her insandan nefret ederim, bu forumda bundan sonra halimiz ne olacak, bıktım diyen, maaş, ek dersten şikayet eden birini görürsem ilk soracağım şey eyleme katılıp katılmadığı olacak.
Kesinlikle haklısınız hocam, maaş ve ek ders yüzünden yakınanlara inceden olur, kalından olur, kısaca anlayacağı dilden dokundurmak gerekir! :alkis:

30 Nisan sadece öğretmenlere eklenir ( Tam hafta muhabbeti ). Formatör olarak görev yapanlara Nisan ek dersinde ödenir.

1 Mayıs, resmi tatildir, ek ders ödenmez.

23 Mayıs'ta greve katılan formatörlerden 4 saat kesinti yapılır ( öğretmenlerden ise, 23 Mayıs'ta kaç saat dersi varsa, toplam ders saatinden düşülür, ona göre hesap yapılır ) .
Formatörler için toplamda 79 saat ek ders hesaplanır. Greve katılan formatörler için 4 saat kesilir. Greve katılan formatörler için Mayıs ek dersi toplam 75 saattir.

cyberyahya' Alıntı:
yaw arkadaşlar bilende konuşuyor bilmeyende. 1 Mayıs resmi tatildir. ek ders falanda kesilmez. Aynı 23 nisan, 19 mayısta olduğu gibi. Hakkınızı yedirmeyin. uyarın idarecilerinizi. Bizde kesinti felan yok.
İyi de hocam fazla iddialı konuşmuşsun. Resmi bayramlarda görevli sayıldığımız için ertesi günün tatilinde ek ders yazılıyor. 1 mayısta yazılmıyor ve bizde yazılmadı da.

ya benim aylardır hep 18x4=72 saat hesaplanıyor, bu 76 nın sırrı nedir? ayrıca toplamda 24 saat dersede giriyorum...:)

dabidabi' Alıntı:
ya benim aylardır hep 18x4=72 saat hesaplanıyor, bu 76 nın sırrı nedir? ayrıca toplamda 24 saat dersede giriyorum...:)

:cry: bir ay 28 gün olmadığı için bir kaç gün artık oluyor. oda 72 yi arttırıyor. genelde 31 çeken aylarda.

suckan10' Alıntı:
dabidabi' Alıntı:

:cry: bir ay 28 gün olmadığı için bir kaç gün artık oluyor. oda 72 yi arttırıyor. genelde 31 çeken aylarda.
suckan10' Alıntı:
dabidabi' Alıntı:

birşey merak ettim. formatörmüsün.
evet formatörüm ama haftalık 18 saat üzerinden hesaplanıyor
hatta geçen aylarda onu bile yanlış yapan bir idare ile çalışıyorum
ve hala 76 saatin sırrını anlamadım 28 yada 31 farketmiyor

formatörlük yaptığınız sürece biz tamirci kalıcaz ben ilk dönem bıraktım dahada yapmam ekdersim SIFIR, kafam rahat...

cyberyahya' Alıntı:

16. maddenin b fıkrası nedeniyle sadece ulusal bayramlarda ek ders kesilmez. 1 mayısta ek ders kesilir. arkadaşlar yanlışlık yapmışlar. hangi il/ilçe hocam soralım eğer gerçekten bu kadar eminseniz.
işin doğrusu: eyleme katılan diğer arkadaşlarım gibi benim de ek dersim 75 saat. (1 mayıs-23 mayıs ek dersleri yok)

Hata nerde?

Ekli dosyalar

• ekders.JPG
    ekders.JPG
    15 KB · Görüntüleme: 504
Greve katılan formatörlerin ekdersi 75 saat, katılmayanların 79 saattr. Arkadaşlar konuyu uzatmanın anlamı yok. bunların dışında bir saat alıyorsanız yanlışlık vardır düzeltirsiniz.

EnTRoPi' Alıntı:
Greve katılan formatörlerin ekdersi 75 saat, katılmayanların 79 saattr. Arkadaşlar konuyu uzatmanın anlamı yok. bunların dışında bir saat alıyorsanız yanlışlık vardır düzeltirsiniz.
otorite gibi konuşmuşsun hocam ama 1 mayısta kesilir. sendikana sor sana açıklar.

easytr' Alıntı:
1 mayısta kesinti var, resmi bayramlarda veriliyor sadece. onu hatırlatın yoksa ilerde geri alırlar zaten.

baynadir hocam; 30 nisanın ek dersi geçen ay yazıldı bizdeç

hocam yazılmaması yönünde bakanlıktan yazı gelmişti dikkate almadınız sanırım... çünkü yazılırsa o hafta 1 mayısta tatil olduğu için geriye 3 gün kalıyor ve sınıf öğretmenleri ek ders alamıyorlar. bu sebeple 30 nisanı mayıs ayına yazın demişlerdi...

b) (Değişik : 13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Ek derslere ilşkin kararın iklgili maddesi gereği milli( 23 nisan,19 mayıs) ve mahalli bayramlarda ek ders kesilmez. Ancaka dini bayramlarda, yılbaşı bayramı, kar tatili ve 1 mayısta ek ders kesilmektedir.

82-4-3=75 saat

arkadaşlar ben eyleme katıldım ve 10 saat sinav görevi var yatan toplam ek ders sayısı 81.bu hesap doğru mu?

Geri