Mavi Ekran Hatası Acil Yardım

Kodla Büyü

uyusuk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar asus bilgisayar günceleme yaparken fişini çekmişler ve kapanmış ondan sonra sürekli bu mavi ekran hatası geliyor. Yeniden windows 7 kurmayı deniyorum ama birden mavi ekran geliyor ve ilerleyemiyorsun. Büyük ihtimal donanımsal bir arızaya sebeb olmuş ama yinede farklı bişey denemem gerekir mi. Sanki Harddısk zarar görmüş gibi. Ne yapabilirim buna...

Ekli dosyalar

• IMG_20141205_114522.jpg
    IMG_20141205_114522.jpg
    118.6 KB · Görüntüleme: 485
Format atma ekranınada gelmiyor bekliyor ve sonra windows açmaya çalışıyor ve sonra mavi ekran

hocam güzel çıkmışsın. :D
sistemin kendi fabrika yedeği varsa açılışta geri yükleme yapabilirsin. yoksa tüm bölümleri silip öyle kurulum yapmayı deneyebilirsin.

format atma ekranına gelmiyorsa bios başlangıç olarak CD room değilde harddisk seçili olabilirmi?
windows açmaya çalıştığına göre harddiskten açılıyo yada format CD niz yada usb niz sıkıntılı formata başlayamıyo..

boot ayarlarını cd yapıyorum onda sıkıntı yok. Windows dvd bir kaç tane ile denedim hepsinde aynı hata veriyor. Baya bi bekliyor sonra harddiskten açmaya başlıyor ve mavi ekran. Bilgisayarın recovery si de çalışmıyor.

hocam dvd den başlatamıyorsan 2 tane seçeneğin vardır. Ya kullandığın DVD bozuk, ya da bilgisayarın DVD Sürücüsü bozuk. İmkanın varsa DVD yi flash belleğe yaz ve oradan sistem kurmayı dene ( flash ile sistem kurma diye aratırsan yardımcı olacaktır )

kargasa1982' Alıntı:
hocam dvd den başlatamıyorsan 2 tane seçeneğin vardır. Ya kullandığın DVD bozuk, ya da bilgisayarın DVD Sürücüsü bozuk. İmkanın varsa DVD yi flash belleğe yaz ve oradan sistem kurmayı dene ( flash ile sistem kurma diye aratırsan yardımcı olacaktır )
Bende ayni seyi yazicaktim. Bide usb ile formati dene hocam. Oda olmuyosa dediginiz gibi harddiskte zarar gormus olabilir.

hocam ramde sıkıntı oluşmuş kendini onarma bölümüne geçebiliyorsan daha kolay halledersin

usb ilede denedim olmadı. hatta kendi f9 recovery tusu ile sistem kurma bile çalışmıyor.

Hocam garantisi yoksa ram ï kontrol et yada başka bi hdd ile dene
Telefondan yazdığım için yazım yanlışları olabilir

Büyük ihtimalle fiziksel HDD hatası hocam, HDD söküp sata girişi ile başka bir bilgisayara bağlayıp biçimlendirmeyi deneyebilirsin, ben öyle yaptığımda genelde düzeliyo

aynen tahmin ettiğimiz gibi hdd hatası yeni bir hdd takınca düzeldi laptop. Teşekürler arkadaşlar

peki diğer harddiski ne yaptın.
Eğer sistemde önceden Win 8 yüklüyse efi ayarlarından diyecem. Ve sen harddiski değiştirince düzelmişse efi harddiskte mi ki?
Eğer sistemde win8 yüklü değilse denediğin DVD-cd ya da sürücü bozuktur. Flashtan başlatma her zaman görmüyor 2-3-4. denemelerde flashı görebiliyor. Linux türevi ile açık bakmak lazım.

Geri