mavi ekran hatası 0X0000007A hatası

Kodla Büyü

sarix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar dünden beri bir öğrenci bilgisayarında

bilgisayar açılıyo çalıştıktan bir saat gibi uzun bir süre geçtikten sonra 0X0000007A hatası veriyor

ne yapmam gerekiyo ürün kurtarma dvd si ille sistemi yeniden mi kurmalıyım daha henüz bişey yapmadım

hocam bios ayarlarına gir boot devise ta birincisini networa ayarla sorun çözüleblir

hocam sorun yazılımsal da donanımsal da olabilir önce kurulumu yap eğer yine aynı hatayı verirse bu forma gel ve yeni bir konu aç veya buna devam et yardım edelim sana

kernel data sanal bellekte okunamıyorsa bu sorun çıkar.
Olası çözümler:
1* SATA hard disk için, hard disk kablosunu ana kartta bulunan ana kanal SATA bağlayıcıya bağlamayı deneyin
2* CD ROM u ana sürücü olarak bağlayın. Çünkü diski yedek olarak görüyor olabilr
3* SATA IDE kablodan da problem olabilir. Varsa sağlam SATA IDE Kablo ile deneyin

sistemi yeniden yüklemeyi deniycem ama

bilgisayarlar bu exper bilgisayarlardan sistemi yüklemeden önce güvenlik kartını yazılımsal olarak kaldırın ondan sonra donanımsal olarak kaldırın diyo

kasadan güvenlik kartını sökersem kasa garanti dışına çıkacak

siz nasıl yapıyosunuz geri yüklemeyi
güvenlik kartını yazılımsal olarak kaldırmak yetmez mi
donanımsal olarak kaldırmasam olurmu?

kafama bu takıldı ?

şimdi durum değişti.

experde nasıl bir politika var bilmiyorum. Garanti dışı diyebilirler. Ama donanımsal olarak kaldırmazsan yeni problemler çıkabilir.

sistem geri yüklemeyi donanımsal olarak kaldırmadan yapıyorum ben oluyor. tabi biostan gerekli ayarlamaları yapmak gerekiyor. forumda verilmişti daha önce. ayrıca exper bilgisayarlarda merkez kasayı açabileceğimizi söyledi. garanti dışı kalmaz dedi.

Hocam bence sorun ram'de Birkaç defa karşılaştım öyle bir durumla ram'ı değişince problem kalmıyor.

Ben koruma kartını donanımsal olarak kaldırmadan kurtarma cdsi ile yeniden yüklüyorum. herhangi bi sorun olmuyor AMA koruma kartını tekrar yüklememe rağmen ve sadece c yi korumaya almama rağmen C korunmuyor. yani C koruma açık olmasına rağmen korunmuyor:(
Tahminim koruma kartını donanımsal olarak kaldırmamamdan kaynaklıyor. yanılıyormuyum?

ben şimdilik sistemi yeniden kurdum kurtarma DVD si ile şimdilik bir sorun yok

ayrıca merkezi aradım güvenlik kartını söküp çıkarmayı sordum kasayı açabilirsiniz dedi garanti kapsamından çıkmaz dediler

eğer tekrar aynı hatayı alırsam yazdığınız çözümleri denerim yeni RAM alıp yada biostan dediğiniz değişiklikleri yaparım
teşekkürler ilgilendiğiniz için

exper kurulumlu bt sınıfında mavi ekran sorununda data teknikten aldığm öneri açılışı network kartından yapmaktı.

işlem basamakları:
1. Bilgisayar ilk açılışta ekran kendine gelmeden delete ye basmaya başlayın. Setup a girer.
2.Yön tuşlarıyla Boot sekmesene gelin .
3. Boot Device Priority başlığında enter a basın.
4. 1st Boot Device ı + ve - tuşlarıyla Network Card olarak ayarlayın.
5. F10 la çıkın.

kolay gelsin.

Geri