Mavi Ekran Hatalarını Düzeltme

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu araca ulaşmak için
http://www.microsoft.com/downloads/en/d ... layLang=en

imaj dosyasını indirmeniz gerekiyor.

619 MB boyutundaki bu dosyayı indirip bir diske yazmanız gerekiyor. KitSetup'u açarak farklı seçeneklere bakın, buradan Debugging Tools for Windows'u seçerek OK'e tıklayın.

WinDbg'nin düzgün çalışabilmesi için symbols dosyalarını indirebilmesi gerekiyor. Bu dosyaları C:\Windows\ Symbols gibi bir klasöre kaydedebilirsiniz.

Daha sonra uygulamaya bu klasör konumunu gösterip kaydetmeniz lazım. Başlat'a tıklayıp WinDbg yazdığınızda kısayolu göreceksiniz.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    39.3 KB · Görüntüleme: 4,654
Arkadaşlar ya şunu başarıyla yapan biriniz bana adım adım yazabilir mi ben tam anlayamadım açarsanız konuyu sevinirim please...

hocam mavi ekran hatalarının bir çoğunu cd den çalışan sistem ile açıp chkdsk /r /f ile giderebilirsiniz

Yeni konu açmak yerine, aynı konuya yazayım dedim. Aşağıda özelliklerini verdiğim makinayı 2009 Mayıs ayında aldım.
Alır almaz Vista Ultimate kurup, ghost yedeğini almıştım. Sorunsuz 1-2 sene kullandım. Sonra Windows 7 kurdum.
Bazen günde 1-2 defa olmak üzere mavi ekran hatası ile ekran resetleme yapınca tekrar vista ghost yedeğimi yüklemeye devam ettim.
Ancak 2 ay önce Ghost yedeğimde de problem çıktı. (ghoster.txt hatası aldım. Scandisk yaptım, chkdsk yaptım malesef ghost yedeğimi yükleyemedim.
Windows 7 kullanıyorum. Ama artık mavi ekran hatası ile reset sorunundan yıldım.
Vista sorunsuz, win7 sorunlu. Benzer bir sorunla karşılaşıp çözüme ulaşan var mı?

Anakart: Gigabyte GA-MA74GM-S2H anakartlı (ATI Chipset Onboard Radeon VGA)
İşlemci:AMD AThlon 7750 Black Edition işlemcili,
Hafıza:4 GB DDR2 RAM

Ekli dosyalar

• img0641u.jpg
    img0641u.jpg
    215.1 KB · Görüntüleme: 2,987
yusufziya41' Alıntı:
Yeni konu açmak yerine, aynı konuya yazayım dedim. Aşağıda özelliklerini verdiğim makinayı 2009 Mayıs ayında aldım.
Alır almaz Vista Ultimate kurup, ghost yedeğini almıştım. Sorunsuz 1-2 sene kullandım. Sonra Windows 7 kurdum.
Bazen günde 1-2 defa olmak üzere mavi ekran hatası ile ekran resetleme yapınca tekrar vista ghost yedeğimi yüklemeye devam ettim.
Ancak 2 ay önce Ghost yedeğimde de problem çıktı. (ghoster.txt hatası aldım. Scandisk yaptım, chkdsk yaptım malesef ghost yedeğimi yükleyemedim.
Windows 7 kullanıyorum. Ama artık mavi ekran hatası ile reset sorunundan yıldım.
Vista sorunsuz, win7 sorunlu. Benzer bir sorunla karşılaşıp çözüme ulaşan var mı?

Anakart: Gigabyte GA-MA74GM-S2H anakartlı (ATI Chipset Onboard Radeon VGA)
İşlemci:AMD AThlon 7750 Black Edition işlemcili,
Hafıza:4 GB DDR2 RAM

Bir yanlış anlaşılma var. Ben sorunuma yukarıda anlatılan yöntemle bir çözüm bulamadım. Hatta yukarıdaki işlemin nasıl uygulandığını da tam anlayamadım.
Sadece blue screen konulu çok fazla konu olduğu için ayrıca konu açmak istemedim. Hala çözüm bekliyorum...

Geri