Masaüstünü Göster Simgesini Yeniden Oluşturma.

Kodla Büyü

tmancar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Diyelimki Masaüstünü Göster simgesi kayboldu. Tekrar oluşturmak için yapmanız gerekenler şunlar:
Notepad'i açın ve şunları yazın.

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

Dosya-->Farklı Kaydet i seçin ve dosyayı Masaustu.scf ismi ile kaydedin.
Kayıt yeri önemli değil ama standart olarak bu simgenin bulunduğu yer C:\Documents and Settings\..........\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch klasörüdür. Aynı dosyayı buraya da kaydedebilirsiniz veya kopyalayabilirsiniz. (Alıntı)

Ayrıca Bilgisayarı 3 sn de kapatma yazısını okudunuz mu? --> http://bilgisayarbilisim.net/bilgisayar ... t4162.html

ama biliyormusunuz bu benim başıma geldi. şimdi çokk memnun oldum sağol hocam..

Bizim MD.Yrd arkadaşın kaybolmuştu, aynı yolu denemiştim olmamıştı. Tabii karizmayı da çizdirmiştik :mrgreen: . Siz denediniz mi, emin misiniz?..Çünkü ben denemiştim olmamıştı yaw!..

Winkey + M tuş kombinasyonu da masaüstünü gösterir. Ayrıca masaüstünü göster butonunun olduğu bir pc de boş bir notepad penceresine sürükleyin gereklli kodları diğer pc ye de uygulayın.

socrates' Alıntı:
Bizim MD.Yrd arkadaşın kaybolmuştu, aynı yolu denemiştim olmamıştı. Tabii karizmayı da çizdirmiştik :mrgreen: . Siz denediniz mi, emin misiniz?..Çünkü ben denemiştim olmamıştı yaw!..

Hocam ben bizzat denedim, oldu. Dosyayı kaydederken ve içindeki kodları yazarken dikkat edin.

Hocam başka bir bilgisayardan alıp da yapabilirsiniz.

Şu konuma kopyalayıp. Daha sonra kısayolunu atabilirsiniz masaüstüne dosya ekte.
C:\Documents and Settings\.....\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Ekli dosyalar

• Masaüstünü Göster.rar
    178 bayt · Görüntüleme: 30
Geri