Masaüstünde sağ tık

Kodla Büyü

mehmet.k12

Site Gezgini
okulda öğrencilerin bilgisayarlarda sağ tıklamalarını engellemek istiyorum. ne yapabilirim? arkadaşlar bilgisi olan var mı? yardım :oops:

sağ tıklayınca ne yapabilirlerki hocam. zaten yönetici programlarda kısıtlamalar var. sadece şu programa girebilsin gibi. onu kullanın bir yerleri açmalarını istemiyorsanız.

hocam pire için yorgan yakılmaz tunning programlar var . Ekran ayarlarını kapat gitsin.

system klasöründe SAğtuştaki özellikler dosyası var(kütüphanesinden) onun adını değiştirdiğinde sağ tuşta özellikler sayfasını bulamıyor. Dosyanın adı tam aklıma gelmiyor. Ama bu win98 ve ME de oluyordu XP de geri kendisi düzeltiyor olabilir. Pratik çözüm.

hocam sistem klasörünün altında desktop.cpl isimli bir dosya var. O dosyanın uzantısını değiştirdiğinizde sağ tuştaki özellikler penceresine giremez.

guzel program ama xp de her ozelliği çalışmayabilir die uyarı veriyor,umarım çalışıyordur.

hocam dosyanıjn adı desk.cpl bunu değiştirdiğinde sağ tuş özellikler gelmez. ama dediğim gibi XP makine kapanığ açıldığında geri düzeltebilir. bir dene..

gpeditten bir çok uygulamaya kısıtlama getirebilirsiniz(çalıştır===>>>>gpedit.msc) buraya girdikten sonra kullanıcı yapılandırması kısmında==>yönetim şablonları kısmına geç burdan bütün kontroller artık sizin elinizde====>>masa üstünden bilgisayarımm simgesini kaldırmmadan tutunda yeni program eklemeyi engellemeye bir çok uygulama var...

başlat-çalıştır tıkla
gpedit.msc komutunu yaz.
çıkan pencerede sırasıyla;
kullanıcı yapılandırması bölümündeki
yönetim şablonları-denetim masası-göster yazısını tıkla. sağ taraftaki seçeneklerden;
"Denetim Masasın'nda Görüntüyü kaldır" seçeneğini çift tıkla.
çıkan pencerede "etkin" işaretleyip uygula tamam de.
şimdi masa üstünde sağ tıkla bakalım seçenekleri görebiliyoromusun??

ewet arkadaşlar verdiğiniz bilgiler doğrultusunda uyguladım oldu. hepinize çok teşekkür ederim :+1:

:alkis: :alkis: :alkis:

Geri