masaüstü ve başlat gitti.

Kodla Büyü

KILIÇARSLAN

Aktif Üye
arkadaşlar, bilgisayarın masaüstü ve başlat menüsü kayıp sağ tıklama v.s de yok
ctrl +alt+ del yaptığımda görev yöneticisi çıkıyor ve buradan istediğim dosyayı açabiliyorum sadece. sorunu formatsız çözmek istiyorum ve bana sistem geri yüklemeyi çalıştırdan nasıl açabileceğim konusunda yarıdmlarınızı bekliyorum ve eğer bu sorundan başka bir yolla kurtulabileceksem bilmiyorum nasıl ?

sorun xp de ise; cd den boot et ve repair yaptır. umarım çözülür.......

muhtemelen regedit hatasından kaynaklanıyor. ama şöyle bir çözüm yolu öneririm.
açın pc yi ctrl +alt+ del basın görev yöneticinden dosya menüsüne girin çalıştır diyin buraya
explorer.exe
yazın. herşey gelecek masaüstü başlat...
başlattan çalıştıra gelin msconfig yazın açılan pencerede sistem geri yükleme yi çalıştır diyin ve daha önceki bir tarihe sistemi geri yükleyin. umarım olur

bu sorunla bende karşılaştım ama sistem geri yükleme fayda etmedi
bir çok şey denedim ama fayda etmedi son çözüm olarak format attım.
yinede ben sana sistem geri yüklemeyi nasıl açacağını tarif edeyim.
Görev Yöneticisi aç
yeni görev kısmına msconfig yaz tamam a bas
Sistem Yapılandırma Yardımcı programı açılacak
karşına çıkan ekranda Sistem Geri yükleme Butonu var burdan yapabilirsin kolay gelsin.

Eğer format atmadan çözüm bulabilirsen hemen cevabını bekliyorum...

vah vaaah!! Windows 95 ve 98'den sonra mavi ekran yerine başka hatalar ve açıklarla windows bize sürekli EKSİK birşeylerinin olduğunu gösterip durdu. Bu da kusurlardan birkaçı. Bu problemle ben de karşılaştım bir-iki arkadaşın bilgisayarında ama adamakılllı bir çözüm yok. Kararsız bir durumu var problemin. Ama asıl problem bence Windowsun içindeki EXPLORER.EXE'nin bir şekilde buhar olması diye düşünüyorum. Bir bakın Windows klasöründe Explorer.Exe yerinde duruyo mu? yoksa başka bi yerden kopyalamayı deneyin. Kimisinde ise sistem geri yükleme işe yaradı. Başka işe yarar yolu bulanlar haber versinler arkadaşlar..

muhtemelen regedit hatasından kaynaklanıyor. ama şöyle bir çözüm yolu öneririm.
açın pc yi ctrl +alt+ del basın görev yöneticinden dosya menüsüne girin çalıştır diyin buraya
explorer.exe
yazın. herşey gelecek masaüstü başlat...
başlattan çalıştıra gelin msconfig yazın açılan pencerede sistem geri yükleme yi çalıştır diyin ve daha önceki bir tarihe sistemi geri yükleyin. umarım olur
daha önceden banada olmuştu. görev yöneticisinden herhangi bir exeyi çalıştırınca geri gelmesi lazım.

Geri