Masaüstünü kilitleme sorunu

Kodla Büyü

nuclearist

Üye
Dostlar merhaba. Okuldaki Faz1 tahtalara windows 10 sistem kurdum. Otomatik logon ile doğrudan kullanıcı hesabına giriş yaptırıyorum. Kullanıcıların masaüstündeki hiç bir şeyi değiştirememelerini istiyorum. Duvar kağıdını kilitledim. Ancak masaüstündeki simgeleri silmek, yerlerini değiştirmek, boyutunu değiştirmek, masaüstüne bir şey eklemek, var olanı silmek gibi eylemlerin de engellenmesini istiyorum. DeepFreeze gibi bir uygulama kullanmadan, Group Policy veya Regedit ile programsız olarak bunu nasıl yaparım? Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Bunu yapmak istememin sebebi:
1. DeepFreeze tarzı bir program kullandığımda öğretmen arkadaş masaüstüne yükleme yapıyor. Sonraki derse geldiğinde dosyalarını göremiyor. çocukların silmediğine ikna edemiyorum :) Bilgisayar otomatik siliyor dediğimde ya bilgisayara ya bana düşman oluyor. Hiç değilse masaüstüne atamadığı zaman masaüstünde kısayolu bulunan klasör içine atar.
2. Öğretmenlerin her farklı sınıfta aynı ekranı görmesi kullanımları açısından kolaylık sağlıyor.
3. Bazı öğrenciler yaramazlık olsun diye masaüstünü lüzumsuz bir çok simge ile dolduruyor veya var olanları siliyor, simge boyutlarını abartılı şekilde değiştiriyor.

Masaüstünü D sürücüsüne taşır, DeepFreeze tarzı bir program kullanır sadece C sürücüsünü korusun.

Ya da (kullandığın programda varsa) Masaüstü klasörünü koruma dışı bırakırsın.

Hiç denemedim, bilmiyorum ama Masaüstü klasörünü 'Salt Okunur' yapabilirsin.

desklock diye bir program varmış denediniz mi? çok işe yarar bi program gibi gelmedi

Son düzenleme:
Geri