Masaüstü Bilgisayarın Hardiskini Başka Bilgisayara Takıp İçindekileri Görmek

Kodla Büyü

ermansr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar..
Baslikta belirttigim gibi bu islemi yapmasini bilmiyorum. Şoyle ki; win 7 kurulu iki bilgisayardan birinin hardiskini söküp, diger bilgisayarin kasasinin icine guc kablosu ve sata kablosu ile bagladim. Ama bu kez hic acilmadi bilgisayar. Windows olagan sekilde baslasin ekraninda dönüp duruyor. 1.bilgisayar acikken 2. bilgisayarin hardiskini taktim icine gormedi. Nasil yapiliyor bu isler? Detayli anlatabilir misiniz?
Yani, 2.bilgisayarin hddsini sanki harici bir disk gibi icindekileri gormek icin 1.bilgisayara nasil baglarim?

Boot ederken taktığınız 2. hdd üzerinden boot etmeye çalışıyor olabilir. Yani işletim sistemini 2. hdd üzerinden açmak istiyor olabilir. Bios ayarına girip hdd seçimi yapın yada tek seferlik boot menüden 1.hdd seçin

Bilgisayar açıkken sakın sata portuna disk takıp çıkartmayın. Elimizde kalma ihtimali var.

Biostan disk sıralamasına bakın. Diğer bilgisayar diski ilk sırada ise açmayabilir windows 7.

İlk sıraya bilgisayarın kendi diskini alın sonra diğer diski takıp tekrar sıralamayı kontrol edip açılışın kendi diski ile yapılmasını sağlayın.

diğer bilgisayardan söktüğünüz hdd yi takacağınız bilgisayar kapalı olsun hocam. Sonra da açılışta biosa girip yukarda hocamın bahsettiği gibi first boot device'ı bilgisayarın kendi hdd si seçili olduğundan emin olun.
Ayrıca diğer bilgisayardan söktüğünüz hdd badsector varsa da açılışta takılma olabilir.

Tahmin
Anlattığınız durumda iken şöyle yapın Harddisklerin sata(veri) kablolarını yer değiştirin. Böylece kasanın asıl harddiskini birinci HDD olarak görüp işletim sistemini yükleyecektir. Ve açılırsa diğer HDDyi sürücü olarak görebileceksiniz.

en sevmediğim durumlardan birisi bu işlerdi,
yukarıdaki kablonun extra güç girişlisini aldım,
2,5" 3.5" butun harddiskleri usb bellekten bağlayıp okuyorum,
tavsiye ederim.

hirens boot dosyasını flasha yazdırıp windows pe sürümleri ile harddiske ulaşabilir ve içindekileri flashınıza kaydedebilirsiniz

Geri