MANİSA BTR NE DURUMDA?

Kodla Büyü
Duyuru falan yok olursa haberimiz olsun, malum son zamana sıkıştırıyorlar hep

arkadaşlar ben kırkağaca bu sene tayin oldum btrye başvurdum ama müdür bizim okula verceklerse başvur dedi sadece kendi okulumu yaptım şimdi merak ettiğim fatih projesi olan liseler dolmadan ortaokullara görevlendirme yapmıyolarmı, kırkağaçta kaçtane fatihli lise var bizi görevlendirirlermi durum ne olur geçen sene naptılar

alaşehir'e geldim bende bu yıl bende sadece kendi okulumu yazdım milli eğitimden aradılar sadece fatih projesi kurulumu yapılan okulları yazabilirsiniz diye bende fatih projesi kurulumu veya bt sınıfı bulunan yazıyor dedim o yüzden sadece kendi okulumu yazdım ve başka yer istemiyorum zaten 19 saat kendi okulumda dersim var başka yerde görev yapmam zor olur dedim tamam dediler öyle kapattık ama dün Zümre'de bi arkadaş manisada farklı olduğnu filan söyledi ve görevlendirilmeme ihtimaliniz yüksek dedi bakalım ne olacak bende merakla bekliyorum...

müdürün söylediğine göre kesin olarak btr görevlendirmemiz yapılmayacakmış liseler hariç.biz ortaokul öğretmenleri 5 kişiyiz nerdeyse belkide daha fazla fakat hiç birimize btr vermeyecekler! bunu dilekçeyle çözelim bence.en çok bizim okulların btr ye ihtiyacı var çünkü bt sınıfları dağıtılmış ve çok iş var.bugün ikinci bi okula görevlendirildim sırf bu yüzden.ve ordada bt sınıfı dağıtılmış durumum içler acısı! sırf 5-6 lar zorunlu oldu ve okul müdürleri zor durumda kalmasın bizde dışardan ücretli öğretmen çağırrmayalım diye bizi kullanıyorlar.btr görevi vermeyip dersleri dolduruyorlar.bunun yasal bi dayanağı varmı? manisadakiler olarak dilekçe verelim toplu herkes kendi okuluna versin.hatta dilekçeyi ayrıntılı yazalım herkes aynı dilekçeyi versin ve ilçe mem lere gönderilsin direk dilekçe.okula değilde ilçeye yazalım kısacası.toplu daha çok ses getirir..ayrıca keyfi davranıyorlar manisada.btr görevlendirmesi evet öncelik fatih projesi kapsamındaki okullar fakat tenezzül edip hangi liselere görevlendirilme istenmemiş onun listesini yayınlamayıp tekrar bi görevlendirme yapmayı bile düşünmüyorlar bence.böyle düşünseler zaten ikinci ve üçüncü bi okula gönderme yapmazlardı. BTR görevlendirmesi için ortak davranalım diyorum ve lütfen bunu hızlıca yapalım herkes katılsın :!:

bugün ilçe deki sorumlu arkadaşla görüştüm,ildeki görev dağılımları değişmiş,yeni gelen kişi tekrar incelemek istemiş o yüzden ekim ayını bulur dedi,fakat sadece liseler olacak gibi bir söylemi olmadı, inş. erkenden herkese çıkar görevlendirmeler.

btr vermezlerse elimi hiç bir bilgisayara sürmeyeceğim..dersime girip çıkacağım o kadar

bahhele hocam çoğu yazdığınızda size katılmamak elde değil, ben kendi ilçemde ne mücadeleler verdim bu birlik olma hususunda bilemezsiniz(ama arkadaşlar destek çıkmadı) sonunda buraya üye oldum sesimizi duyuralım die, belki benim gibi düşünenler vardır die. fakat şunuda belirtmeden edemeyeceğim yazınızda "direkt ilçeye dilekçe" demişsiniz, takdir edersinizki silsile atlayamazsınız ceza alırsınız. sinirinize yenik düşmeyin. ortak bi karar alıp birlikte hareket etmek iyidir ama malesef destekçi bulmak çok zor. telefonla ulaşın merkeze sorun sürekli ben öyle yapmıştım en azından bıkıyorlar:) (bu arada bende 2 okul dolaşanlardanım)

Geri