Makinalar Boot yapmıyor ( Junior Sheriff Sorunu)

Kodla Büyü

elektrosercen

Aktif Üye
Arkadaşlar laboraturda 15 bilgisayar var ve şimdiden 2 tanesi Junior Sheriff güvenlik kartının HDD nin boot sectorünü bloke etmesi yüzünden açılmıyor. Bilgisayarı açtığınızda monitöre hiç sinyal gelmiyor yada gelsede güvenlik kartı seçeneklerinden sonra XP yüklenmiyor, klavye kitleniyor. Bu durumu format atmadan düzeltemezmiyiz lütfen yardım .

Açılışta ctrl + s ile gir ve sadece raid sürücüsünü yeniden yüklemeyi dene. kurtulabilir. bugun basıma geldi daha sadec raid yukledim çökmüş windows ( güvenlik kartından sonra siyah ekran gelip bekliyordu) açıldı...

Bilgisayarın ilk açılışında del e basıt setup a giryorsun ya oraya kadarki geçen sürede ctrl+s e basacaksın. güvenlikkartıyla alakası yok bunun. bunu güvenlik kartını devre dısı bıraktıktan sonra yapacaksın tabi.

daha olmuyorsa windowsw Xp CD si ile normal windows kurar gibi başla mavi ekransa üçüncü bir partition yada scsı disk e yüklemek isterseniz F6 ya basın dedigi yerde F6 ya bas bekle karsına seçcenek sunacak. sürücüyü disketten yükle bölümün seç Raid disketini tak disketten yüklesin yükledikten sonra kuruluma devam etme bilgisayarını yeniden baslat açılırsa şanslı günündesin demektir. :)

yaptım ama olmadı :) öğrenci bilgisayarlarının sata Controlleri ICH6R ( 82801FB güney köprüsü) şu Ctrl+s olayı SliconImage contrdllerinde sata yapılandırması için ama benim anakartlarda yok. Bende dediğin gibi Xp önyüklemesinde F6 ile sürücüleri yükledim çıktım ama durum aynıydı baştan Xp kurdum. Diğer makina ise hiç klavye çalışmıyor ve monitöre sinyal gitmiyordu ama elektriksel olarak açılıyordu. bende anakartın bloke olma ihtimaline karşın anakart power soketini söktüm tekrar takıp açtım ve herşey düzeldi :) ... Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara duyrulur. Teşekkürler sanada ilgilendiğin için Hacker ..

güvenlik kartını şifre ile açtınığızda kaydet kısmına geçip kaydetmelisiniz.
MEB in web sitesinde arattırma yaparsan yükleme yönergeleri var.bunları aynen takip edersen sorunu kesinlikle çözeceksin.
burdan da anlatılabilir ama 3 sayfalık yazıyı buradan yazmak işime gelmiyor açıkçası.
kıolay gelsin

Geri