Maaşım normal mi?

Kodla Büyü

hamofte

Site Gezgini
Aralık ayının 24'ünde 4/1 olduğum tebliğ edildi. Mebbisten de baktığımda onay tarihi 25/11/2019 terfi tarihi ise 24/12/2019. Fakat ocak ayı maaş bordrosunda kademe derecem 5/3 olarak görülüyor. Maaşım 4/1 'inden yapılması gerekmiyor muydu?

Ayrıca;
Şubat 2006 tarihinde kadrolu öğretmenliğe başladım, 2013-2016 yılları arasında eşimin yurtdışı öğretmenlik görevi dolayısıyla 3 yıl aylıksız izin kullandım. Bunda dolayı mebbiste hizmet süreleri, kadrolu öğretmenliğe esas 10 yıl, emekliliğe esas 11 yıl 2 ay olarak görünüyor. Evliyim, 1 çocuğum var ama çocuk yardımını eşim alıyor. Ocak maaşım sendika yardımı ile birlikte 4.404 tl. Okul maaş listesine baktığımda 3-4 yıllık öğretmenler ile aynı maaşı alıyorum. Bunda bir yanlışlık yok mu?

332 TL eş yardımı..
73 TL çocuk (tek çocuk)
Bende bunlar mevcut hocam. Bunları çıkınca 4453 TL yapıyor. 13 yılımı bitiriyorum.. Yalnız meslek lisesinden ortaokulu geçince TEF tazminatı da yok. Şu anda onun maaşı etkisi ne kadar bilmiyorum. Yani benim maaş da bu.. Sizin o dediğiniz arkadaşlarınız (3-4 yıllık) bekar mı? Evli olup eşleri çalışmayıp çocukları olabilir. Bu dediklerim de net maaşa yaklaşık 400 TL katkı sağlıyor.
Bu arada derece/kademeniz 4/1 olarak tebliğ edildiyese ilçe mutemete söyleyin KBS'den düzeltsin. 4/1 den maaş almanız lazım.

Aralık ayının 24'ünde 4/1 olduğum tebliğ edildi. Mebbisten de baktığımda onay tarihi 25/11/2019 terfi tarihi ise 24/12/2019. Fakat ocak ayı maaş bordrosunda kademe derecem 5/3 olarak görülüyor. Maaşım 4/1 'inden yapılması gerekmiyor muydu?

Ayrıca;
Şubat 2006 tarihinde kadrolu öğretmenliğe başladım, 2013-2016 yılları arasında eşimin yurtdışı öğretmenlik görevi dolayısıyla 3 yıl aylıksız izin kullandım. Bunda dolayı mebbiste hizmet süreleri, kadrolu öğretmenliğe esas 10 yıl, emekliliğe esas 11 yıl 2 ay olarak görünüyor. Evliyim, 1 çocuğum var ama çocuk yardımını eşim alıyor. Ocak maaşım sendika yardımı ile birlikte 4.404 tl. Okul maaş listesine baktığımda 3-4 yıllık öğretmenler ile aynı maaşı alıyorum. Bunda bir yanlışlık yok mu?

ben de Eylül ayında 4'ün 1'i oldum. Sizinle aynı maaşı almışım. Hiç bordroya bakma alışkanlığım yoktur, şimdi baktım. Benim de derece kademem 5/3 görünüyor. Aylardır böyle almışım demek ki? Geriye dönük alabilir miyim yanlışlık varsa?

4/1 olarak maaş alsaydınız 4.564,59 TL alacaktınız
maaş değişikliğinizi yapmayı ya okul ya da ilçe unutmuş

Son düzenleme:
4566 lira aldım hocam.Ben de 4/2 yim. Bana da 1 sene eksik maaş yatırmışlardı 4/1 ine düştüğüm zaman.1 yıl geriye dönük ödeme yaptılar.4 e düşünce özel hizmet tazminatı katsayısı 105 ten 115,56 ya çıkması gerekiyor(1333,49 dan 1520,03 liraya ) gerekiyor.Eksiklik bundan kaynaklı.Okulunuza dilekçe verin.Düzelir.

ilçe mem'i aradım okul bildirmemiş. ocak ayını düzeltebiliyorlarmış 2019'u da elden yapacaklar. Okul memurunun dediği hocam 12 tl fark ediyor zaten? Hayır dedim 100 küsür lira farklı almışlar bu ay. 1 tl de olsa hakkım zaten.

kademe ve derece alınacağı zaman her zaman takip etmek şart
yoksa sonra yaparım diye unutabiliyorlar bu işleri yapması gerekenler

İdarecilik yaptığım için maaş değişikliği hususunu net olarak yazayım:
1. Kademeleri okulunuz yapar ve ay başına doğru (genelde ayın ilk altısına kadar) ilçe milli eğitime özlük şubeye ve ayrıca muhasebeye bildirilir.
2. Derecelerinizi İl/İlçe MEM'ler yapar; ancak okulunuz kademe terfilerinizi zamanında 1. maddede bahsettiğim gibi ilçe MEM'lere bildirmezse dereceleriniz yapılmaz çorba olur.
3. Kademe ve Derece terfi tarihleriniz önemli, misal ayın altısından sonra olan değişiklikler sonraki aya yansır; ama okulunuz İlçe MEM Muhasebe servisine kademe terfinizi belirtirse o ay alamadığınız artışı sonraki aya yansıtır.
4. Buradaki karışıklık şurada başlıyor: okulunuzun derece ve kademe terfilerinizi ilçe MEM Özlük ve Muhasebeye ayrı ayrı yazı yazarak o aydaki değişikleri belirtmesi gerekiyor. Bu kısımda unutulan bir personelin sonraki aylarda fark edilmesi zorlaşır. Zaten personel işini yapan müdür yardımcısının başka bir işle (öğrenci işleri vb.) uğraşmaması gerekir.
5. Okulunuzda sizinle emsal olan personelle maaşınız aynı olmayabilir. Burada dikkat edilen çok parametre var: çocuk yardımı, sendika ve ilksan vb. ancak gözden kaçan vergi matrahı oluyor. Misal ek dersi o yıl yüksek alan personel vergi dilimine daha erken giriyor bu durumda emsal gördüğünüz kişiyle aranızda 200 tl yakın bir fark söz konusu olabilir.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. İdareyle görüştüm. 4/1 24 aralık tarihinde girdiğim için bu maaşı kapsamıyormuş sonraki aydan itibaren olacakmış. Diğer eş, aile yardımı bilgilerini de inceleyince sanırım maaşım normal gözüküyor

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. İdareyle görüştüm. 4/1 24 aralık tarihinde girdiğim için bu maaşı kapsamıyormuş sonraki aydan itibaren olacakmış. Diğer eş, aile yardımı bilgilerini de inceleyince sanırım maaşım normal gözüküyor

yaptıkları yanlışı böyle örtmeye çalışıyor herhalde
memurlarda maaş çalışmadan peşin alınır
yani 15 ocak'ta yatan maaşı 15 ocak - 14 şubat içindir

ilçe mem'i aradım okul bildirmemiş. ocak ayını düzeltebiliyorlarmış 2019'u da elden yapacaklar. Okul memurunun dediği hocam 12 tl fark ediyor zaten? Hayır dedim 100 küsür lira farklı almışlar bu ay. 1 tl de olsa hakkım zaten.
Tamam hocam sen her ay bana fazladan 12 TL ver deseydiniz. Hey Allahım ya sanki kendi parası!

sizin aylıksız izinde olduğunuz surede kademe ilerlemez sabit kalır yalnız kademe tarihinden itibaren maas farkı alırsınız yani 25.12.**** tarihinde başlayan memuriyet 15.01.**** tarihinde maas alır 25.12****-15.01.**** tarih arasının farkını da alır

Geri