Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Maaş Karşılığını dolduramayan öğretmene 2 gün nöbet görevi v

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında fgur tarafından paylaşıldı.


 1. fgur

  fgur Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  261
  Beğeni:
  0
  Maaş Karşılığını dolduramayan öğretmene 2 gün nöbet görevi verilebilirmi? Mevzuaatta nasıl bir dayanağı var bu işin bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..
   
 2. barbakuda

  barbakuda Site Gezgini

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  38
  Beğeni:
  0
  Maaş karşılığından kasıt fiilen okutulan ders saatidir. Yani maaş karşılığını okulunda ve eğitim bölgende doldurabileceğin ders yok ise sana dolduramadığın süre için başka iş vermezler. Ancak okul müdürü eğitim - öğretim ile ilgili persone görev verme yetkisi var. Adil davrandığı sürece görevi yerine getirmekle yükümlüsünüz.
   
 3. azztaa

  azztaa Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  103
  Beğeni:
  1
  Madde 58- Öğretmenlerin eğitim işlerinde ödevleri şunlardır:

  a) Öğretmenler, haftada bir gün nöbet tutarlar. Öğretmen sayısı elverişli olmayan okullarda okulun nöbetçi öğretmensiz kalmaması için nöbet işleri okul müdürü tarafından gereğince ayarlanır.

  http://mevzuat.meb.gov.tr/html/11868_0.html
   
 4. hasan

  hasan Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

  Kayıt:
  1 Mart 2007
  Mesajlar:
  2.595
  Beğeni:
  608
  Hocam, zorunlu ders saatini dolduramayan öğretmenlere bazen idareler veriyor. Genelde amacı şu: MEM öğretmeni ders saatini doldurmak için başka okullara gönderiyor. Bazen kaç okul dolanırsanız dolanın 15 saat dolmuyor. Öğretmen rezil olmasın diye idare 15 saate tamamlayacak şekilde idari görev veriyor.
  Bende de benzer bir olay var. Toplam 5 saat dersim var. İdare 10 saat de sınıf öğretmenlerine Serbest Etkinlik derslerinde yardımcı olmam için görevlendirdi. Memnunun.
  Eğer sizde idari görevlendirme olarak sisteme işlenmişse, 15 saati doldurmak için iyi yapmışlar diyebilirim. Aksi halde 3 tane okul dolandırırlar.

  not: İdari görevlendirmede sadece maaşı doldurmuş olursunuz. 10'a 1 ekders olmaz.
   
 5. sinanuzun

  sinanuzun Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  303
  Beğeni:
  16
  Normalde işlem şöyle yürütülür hocam eğer müdür bir öğretmeni 4 gün okulda tutmak istiyorsa tüm derslerini 3 güne yayar, öğretmenin boş bir gününü de nöbete ayırır. Nöbet konusunda Mevzuatta öğretmenin dersinin olmadığı boş gününe verilmesi noktasında net bir ibare var. Ama iki gün nöbet mantıksız geldi bana müdürünüz sizi okulda tutmak istemişse yukarıda belirttiğim gibi yapabilirdi bence kendini sıkıntıya sokabilecek bir tutum içine girmiş. Saygılarımla.
   
 6. alfa-turk

  alfa-turk Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.876
  Beğeni:
  0
  ders yoksa kadrolu nöbetçilik var
   
 7. fgur

  fgur Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  261
  Beğeni:
  0
  Verilir diyen arkadaşlar referans gösterebilirmi acaba? yılardır vardır bu zırvalık ama ne kadar sağlam bir dayanağı var bilmiyorum, İdareciler maaşını dolduramayan öğretmenin programına idari görev yazarlar ama bu konuda kararlı bir tavır sergileyemezler şu işi de yapın diye, sanırım bunun sebebide bu, Memurlar nette ilgili mevzuatı ve genelgeleri referans göstererek bu tür görevlerin kesinlikle verilemeyeceğini yazmışlar. http://www.memurlar.net/haber/19097/ ama bu görev verilir diyenler neye göre diyor öğrenmek istediğim şey o.
   
 8. fgur

  fgur Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  261
  Beğeni:
  0
  zaten tutuyordu sayın hocam dönemin başından beri 10 saat derse 4 gün gidiyorum ama 1 ay kala birde bunu çıkardılar başımıza 2 boş güne nöbet yazmış sağolsun. Formatör olmadığına bir insan nasıl bu kadar pişman edilebilirmiş yaşayarak öğrendim. Düz lisede nöbetçi öğretmen olmak gerçekten risk içeren, yorucu bir iş sağolsunlar her türlü numara var çocuklarda, gelmeyen öğretmende boldur okulumuzda her nöbet gününde inanın 3-4 saat ders dolduruyoruz. Yani bu iş beni 15 saate girmekten çok daha fazla yorar, daha ağır bir görev verilmesi mantığada ters zaten,
   
 9. BaRBaRYaN

  BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  3.705
  Beğeni:
  19
  ...
  hocam SADECE SİZE boş günde nöbet tutturuluyor ve diğer öğretmenlere boş gün verilip nöbet verilmiyorsa bu MOBBING e girer. Okul müdürlüğüne bir dilekçe yazarak ders programınızın ek ders yönetmeliğine göre tekrardan düzenlenmesini ve diğer öğretmenlerle aynı şartlarda görev verilmesini isteyin...
   
 10. fssfasdcc

  fssfasdcc Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  7
  Beğeni:
  0
  zaten tutuyordu sayın hocam dönemin başından beri 10 saat derse 4 gün gidiyorum ama 1 ay kala birde bunu çıkardılar başımıza 2 boş güne nöbet yazmış sağolsun. Formatör olmadığına bir insan nasıl bu kadar pişman edilebilirmiş yaşayarak öğrendim. Düz lisede nöbetçi öğretmen olmak gerçekten risk içeren, yorucu bir iş sağolsunlar her türlü numara var çocuklarda, gelmeyen öğretmende boldur okulumuzda her nöbet gününde inanın 3-4 saat ders dolduruyoruz. Yani bu iş beni 15 saate girmekten çok daha fazla yorar, daha ağır bir görev verilmesi mantığada ters zaten,[​IMG]
   
 11. dilek83

  dilek83 Site Gezgini

  Kayıt:
  30 Eylül 2007
  Mesajlar:
  38
  Beğeni:
  0
  hocam paylaşım için teşekkürler. bu dönem çalışmıyorum ama seneye çok işime yarayacak bu yazı. geçen dönem 3 saat ders için 4 gün okula gidiyordum 15 saate doldurmak için idari görev yazmışlardı. hatta kütüphane görevi gibi bişeyler de sölemeye başlamışlardı ben başka okula görevlendirildim sonra. şimdi eylülde 4+4 de okulum ortaokul olacakmış. ders sayım ne kadar artabilirki en fazla 2 katına çıksın. bu yazıyı idarecilerime de göstereceğim fazladan okulda 1 dk bile durmam artık.
   
 12. leventgenc

  leventgenc Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2009
  Mesajlar:
  512
  Beğeni:
  0
  yani aslında size 2 değil 1 gün bile nöbet tutturamazlar hocam kanuna aykırı.
  kaynak: memurlar.net
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal