Maaş İcra Kesintisi Hakkında

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başımdan kötü işler geçti, iş yapayım derken kötü iflas ettim 50 milyarı aşkın kredi kartı borcum nedeniyle maaşımda icra var ve 7 adet banka sırada. Maaşımdan ve ekderimsimden 1/4 oranında kesinti yapılıyor. 3 bin ile 10 bin tl arasında 7 adet kredi kartı borcum var. İlk icra kesintimde fazla kesinti oldu diye düşünüyorum, faiz ve giderler dışında fazla param kesildi. Sormak istediğim bu icralar doğru bir şekilde kesilir mi yoksa takip etmeli miyim, fazla kesilmişse geri alabilirmiyim?

Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.

EK DERSİN TAMAMI MAAŞIN DA 1/4 Ü KESİLİR DİYE BİLİYORUM BURADAKİ BİR ÖĞRETMENİMİZİN İŞLEMİNİ ÖYLE YAPTIK ÇÜNKİ

Geçmiş olsun hocam. Merak ettiğinden soruyyorum ne iş yspıyordun iflas ettin

repocket' Alıntı:
Maaşın 1/4ü, ek gelirlerin (ek ders vs.) tamamı kesilir şeklinde biliyorum ben.
Aynen öyle bizim okulda da bir arkadaştan da aynı şekilde kesiliyor. Onun borcu milyon seviyesinde... Allah kolaylık versin.

Teşekkürler hocalarım başımdan kötü işler geçti Allah kimseye yaşatmasın. Benim öğrenmek istediğim şu; bu icra takiplerini ben takip etmelimiyim gözden kaçıp fazla kesinti yapılma riski var mıdır?

hcm senin gibi benim bi arkadaşımın başına geldi. o güvendiği bi arkadaşına borçlu görünüp icra yaptırdı maaşına, böylece bankalar kesemiyomuş maaştan bişey. tam ayrıntısını bilmiyorum sen bi araştır bunu

Hocam bende onu düşünmüştüm ama geç kaldım sanırım çünkü hepsi okula yazı gönderdi sayılır sırada en az 5 banka var keşke baştan yapsaydım bunu

Geri