Maaş karşılığı ve hafta sonu dersi

Kodla Büyü

Btrhocamm

Üye
Merhabalar hocalarım,
15 saat maaş karşılığı durumu ile ilgili birşey danışmak istiyorum.
Bu sene btr olmadım. Kendi okulumda ve bilim sanat merkezinde dersim var. Ders sayım 16 saat ancak bu dersin 6 si hafta sonu bilim sanat merkezinde. Önceki müdür yardımcım bunu maaş karşılığı dışında hesaplamış yani 6 saat ek ders haftasonu olarak vermiş..
şimdi ki müdür yardımcım maaş karşılığına giriyor dedi. Ve 1 saat ek ders yazmış. Öncekiler yanlış hocam sanırsam dedi. Ben de hangisi doğru yapıyor neye bakıyor hangi yönetmelik bölüm bilemedim şimdi hangisi doğru yapıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yanlış hocam mesai saatleri dışında ve hafta sonu yapılan dersler maaş karşılığına hesaplanamaz. M. Yardımcısı önce o zamanlarda yapılan derslerin maaş karşılığına sayılabileceğine dair bir resmi yazı göstersin öyle yazsın ek dersi.

Yanlış hocam mesai saatleri dışında ve hafta sonu yapılan dersler maaş karşılığına hesaplanamaz. M. Yardımcısı önce o zamanlarda yapılan derslerin maaş karşılığına sayılabileceğine dair bir resmi yazı göstersin öyle yazsın ek dersi.
Hocam dünden beri bir kaos içindeyim. Şimdi önceki müdür yardımcımin yaptığı dönemler için kamu zararı oluşmuş deniliyor ve benden tahsil edilecekmis. Şimdi önceki müdür yardımcımi aradım hocam ben bunu ilçe milli eğitime arayıp sordum diyor aynı ilçe eğitim bu sefer de alamaz demiş yeni müdür yardımcıma. Ben nereye gideyim ne yapayım kime sorayım milli eğitim bile bir fikirde değilse. Ne yapmalıyım bilmiyorum.

cumartesi-pazar , 15 tatil ve yaz tatili maaş karşılığı aranmaz .
onun harici hafta içi gündüz ve gece derslerinden maaş karşılığı düşülür.
müdür yardımcınız hatalı hesaplamışta müdürünüz de mi görememiş enteresan

linke bakarsanız yardımcı olacağını düşünüyorum
Bakacağım hocam ama şöyle dendi şimdi de bilim sanat merkezi olduğu için maaş karşılığı sayılır. Normal dyk olsa maaş karşılığı olmaz denilmiş. Bu iki kararı veren de aynı milli eğitim. Bilim sanat merkezi yönetmenliğine bakmam gerekiyor birde sanırım.

cumartesi-pazar , 15 tatil ve yaz tatili maaş karşılığı aranmaz .
onun harici hafta içi gündüz ve gece derslerinden maaş karşılığı düşülür.
müdür yardımcınız hatalı hesaplamışta müdürünüz de mi görememiş enteresan
Hocam bunu bende söyledim bu sefer de bilim sanat merkezi olduğu için maaş karşılığı sayılır dendi. Sorun benden kaynaklı olmayan bir durum nedeniyle mağdur edilmem en başta ben fazla yapın vs demedim hatta gittim fazla hesaplanmış dedim bana hafta sonu olduğu için öyle dediler şimdide biz onları faizi ile geri alalım denilecek sanirsam

hocam isterseniz bu sayfayı inceleyin. sizinle ilgili durumdan da bahsetmiş galiba

1698406374249.png

Bilsemlerde ders saatleri genelde akşam saatleri ve hafta sonları olduğu için normal örgün eğitim gibi ek ders ve artırımlı ek ders hesabı yapılmıyor. Bununla birlikte zorunlu ders yükü karşılanması gerekli bir ders yükü buda şu demek oluyor bilsem dersleriniz ek ders sayılırsa size eğitim bölgenizden 5 saat daha ders vermeleri buda yoksa makam onayı ile size 5 saatlik idari görev vermeleri gerekli. Aynı nedenle daha önce zorunlu ders yükünü tamamlamadan ek ders almış olmanız sizin için sıkıntılı bir durum. Meslek dersi öğretmenleri 20 saat genel kültür dersi öğretmenleri 15 saat maaş karşılığı ders okutmakla yükümlüdür hatta bu durum bir ara meslek eğitim merkezlerindeki öğretmenler için sorun teşkil etmiş beceri eğitimi dersinin durumu ile ilgi görüş yazı vardı diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:
Geri