Müzikleri Sesten Nasıl Ayırırız (resimli anlatım)

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gold Wave 5.20 Sesleri Müzikten Ayıran Program

Open deyip bir müzik dosyasını açıyoruz...

24fvab5.gif

Programın içine müzik dosyamız bu şekilde yükleniyor...

34crvg4.gif

Müziğimiz yüklendi....
40dupu5.gif

Vocal yerini (yani sanatçının ses gelen yerini) belirliyoruz. Burası biraz ince detaylı. Dikkat edelim. Es kaçmasın yoksa çirkin durur...

53wnyv7.gif

Göründüğü gibi vokal yerini keseceğimiz yeri açıyoruz. (Adımları iyi takip edelim)....
65imma4.gif

Bu bölümde vocal'i keseceğimiz menümüz açılıyor. Presets'den işaretli olan yeri seçiyoruz. Burada önemli olan iki şey var. Birincisi from ve too hızlarını kendiniz ayarlayacaksınız. Ama yok ayarlamazsanız program kendini otomatik olarak kendi standartına alacaktır. İkincisi ise mutlaka ön izleme yapmalısınız ki şarkının seslerini düzgün kaybedelim.

77znjx9.gif

From-too ayarlarını yaptık, ön izlemeyi yaptık ve bizim istediğimiz verimi aldık. Şimdi OK diyeceğiz ve bu şekilde yüklenmesini bekleyeceğiz. Yaklaşık 5-7 saniye arasında sürer.

85iapo9.gif

programı indirmek için linke tıklayınız.
http://rapidshare.com/files/32391652/GoldWave.v5.20.rar

Arkadaşlar daha önce çok açıldı bu konu. resimli anlatımını buldum sonuç gerçektende ayırıyor. deneyin isterseniz

nede olsa başbag hocanın ilgi alanı ayırıyor diyorsa ayırıyordur.

arkadaşlar bazı şarkılarda olumlu sonuç veriyor ama çoğu şarkıda olumlu sonuç vermiyor ve bu program bu işi yapan en alt düzey programlardan birisi.
Adobe Audition programını öneririm size.

Hocam benim de denediğim bir program sanırım aynı siteden yararlanmışız ama
wes hocamın da dediği gibi bir çok parçada işe yaramıyor...

Dil kongresi için yabancı bir şakının müziğinde lazımdı aynı programla aynı şekilde denedim...

Giriş bölümünü duyunca sevinç çığlıkları attık ama nakarat bölümünde ses iyice belli oldu ve sesi açınca da olmadığını anladık....

Umarım farkedilmeyecek kadar sesin bastırıldığı parçalara denk gelirsiniz...

Geri