müdür yardımcılığı ek puan

Kodla Büyü

ctacesy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar

tef mezunu bilgisayar öğretmeniyim. nasip olursa idarecilik sınavına girecem. sorularım şunlar:

1- meslek liselerini tercih ettiğim zaman +5 puan alıyormuyum. eğer alıyorsam bu +5 puan sınav, mülakat ve ek-1 ortalamaları sonucu oluşan puana mı ekleniyor?
2- mesem'leri tercih edersem yine ek puan söz konusu mu?
3- mesem de müdür yardımcılığı yapmayı tavsiye eder misiniz?

meslek öğretmenlerine ek puan yok, sadece öncelik var. eğer tercih ettiğiniz okulda meslekci müdür yardımcısı yok ise başvuru yapan meslekcilerden en yüksek puanlı atanıyor. tek avantaj bu. ek puan ihl, sınıf ve anadokulu öğretmenlerine var.
mesemler zaten meslek liselerinde açılıyor siz meslek tercih edeceksiniz sadece mesem diye bir tür yok.
mesem olunca ekstra işler olur ama müdür yardımcısı sayısı da artar zaten.

hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. konya, selçuklu'da görev yapıyorum burda iki tane mesem var ve meslek lisesi bünyesinde değil diye biliyorum. müstakil bina ve kendi müdürü var.

hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. konya, selçuklu'da görev yapıyorum burda iki tane mesem var ve meslek lisesi bünyesinde değil diye biliyorum. müstakil bina ve kendi müdürü var.
rica ederim hocam.
eski çıraklık eğitimler mesem olmuş galiba. bu durumdakiler sadece mesem olarak işliyor, bazıları da mtal içinde açılmış. mesem de öğrenci 2 gün geleceği için (hatta o günlerde bile gelen az olur) daha rahat olabilir ancak gelen öğrenci profili nasıldır bilemiyorum. iş olarak meslek lisesi ile aynıdır diye düşünüyorum. sigorta koordinatörlük falan.

hiç bulaşma derim. Ne olduğu belli olmayan kurumlar. yönetici olarak en son çalışılacak kurumlar .o ek ders için değmez

meslek lisesinde meslek dersi öğretmeninin özel bir nedeni olmadığı sürece idarecilik yapması bana göre de mantıklı değil...

20 km uzakta köy okuluna gidene kadar mesemde idareci oldum. Özel seveplerden dolayı...aklı olan metal deki meslek öğretmeni kurumunu değiştirmez zaten idarecilik için. Alan önceliği görev önceliği ve ek puan oluyor idarecilige geçişte...tef ci olarak ortaokuldan mesem e geçerken alan öncelikli olarak atandım puan kıyaslaması yapılmadı barajı geç yeter. İhtiyaç fazlaydı zaten. 6 kişiden 2 si meslek öğretmeni olarak mesem atandik.sinif öğretmenleri ilk okul yazdimi mesela 5 puan artı aliyordu. Bizimki daha iyi barajı geç yeter

meslek lisesinde meslek dersi öğretmeninin özel bir nedeni olmadığı sürece idarecilik yapması bana göre de mantıklı değil...
meslek lisesinde değilim hocam. keşke olsam, uğraşmam idarecilikle. şuan selçukluda boşluk yok meslek liselerinde maalesef

20 km uzakta köy okuluna gidene kadar mesemde idareci oldum. Özel seveplerden dolayı...aklı olan metal deki meslek öğretmeni kurumunu değiştirmez zaten idarecilik için. Alan önceliği görev önceliği ve ek puan oluyor idarecilige geçişte...tef ci olarak ortaokuldan mesem e geçerken alan öncelikli olarak atandım puan kıyaslaması yapılmadı barajı geç yeter. İhtiyaç fazlaydı zaten. 6 kişiden 2 si meslek öğretmeni olarak mesem atandik.sinif öğretmenleri ilk okul yazdimi mesela 5 puan artı aliyordu. Bizimki daha iyi barajı geç yeter
sağolun hocam bilgilendirme için. mesem'de müdür yardımcılığı çok mu zor? biraz açabilir misiniz size zahmet

MESEM'lerde, "Kalfalık" eğitimi gören "Çırak" öğrenciler ve "Ustalık" eğitimi gören "Kalfa" öğrenciler vardır. Her sınıf, hafta da 1 gün okula gelir, diğer günler işyerlerinde çalışırlar. Son zamanlarda "Meslek Lisesi Diploması" alma hakkı da verildi galiba. Bundan 10 yıl kadar önce, küçük bir MESEM'de idarecilik yapmıştım. Benim çalıştığım okulda, öğrenciler gayet efendi ve saygılıydı. Görev de (Okul küçük olduğu için olabilir) gayet kolay ve rahattı. Tabi o zamandan bu zamana köprünün altından çok sular aktı. Şimdi durumlar nasıldır, onu bilemiyorum.

Bir de, İş Yerlerindeki "Çırak" ve "Kalfa" Öğrencilerin eğitiminden sorumlu "Usta Öğreticiler" bulunması gerektiği için. MESEM'lerde Ustalara; "Usta Öğreticilik Kursu" ve kurs sonunda "Usta Öğreticilik Sınavı" düzenlenir.

MESEM'lerde, "Kalfalık" eğitimi gören "Çırak" öğrenciler ve "Ustalık" eğitimi gören "Kalfa" öğrenciler vardır. Her sınıf, hafta da 1 gün okula gelir, diğer günler işyerlerinde çalışırlar. Son zamanlarda "Meslek Lisesi Diploması" alma hakkı da verildi galiba. Bundan 10 yıl kadar önce, küçük bir MESEM'de idarecilik yapmıştım. Benim çalıştığım okulda, öğrenciler gayet efendi ve saygılıydı. Görev de (Okul küçük olduğu için olabilir) gayet kolay ve rahattı. Tabi o zamandan bu zamana köprünün altından çok sular aktı. Şimdi durumlar nasıldır, onu bilemiyorum.
teşekkür ederim Ergün Hocam

meslek lisesinde değilim hocam. keşke olsam, uğraşmam idarecilikle. şuan selçukluda boşluk yok meslek liselerinde maalesef
Konya merkez güzeldir hocam. Vaktinde Çumra mesleki eğitimi yazdım başka biri gitmişti. Deprem sonra her yer doldu kimildayacak yer yok artık. Bu aralar böyle en azından. Hakkında hayırlısı hocam

Geri