Low Level Format programı elinizde varmı?

Kodla Büyü

msmst2009

Aktif Üye
Arkadaşlar low level format atacağım hdd ye. Forumda arattım ama bir çok konunun linkleri kırık eski oldukları için. Elinizde varsa yüklermisiniz? Hangi program daha iyi çözemedim de :)

low level format nedir hocam ne işe yarar. bende format atma programları var ama 40 gb uzeri diskleri fat32 ile biçimlemek için kulllanıyorum low level dedigin buysa update edebiirm

Low Level Format'ın yaptığı şey Hard Diskinizi fabrika çıkışlı hale getirmektir. Low Level Format hard discinizin gerçekten zarar gördüğü durumlarda kullanılmalıdır çünkü low level formatın yaptığı hard disc üzerindeki her şeyi boot sector ve partitionlar da dahil olmak üzere herşeyi silmektir. böyle bir şeyi kullanmak gerçekten riskli ve Low Level Format sadece badsector ve türevi büyük sorunlar için önerilir.

Bir de bilgisayarınızdan format atsanız da silemediğiniz virüsler için geçerlidir. İki defa format attım pcye yine aynı virüs. Kaspersky 2010 yükledim silmedi. O yüzden fabrika ayarına geri döneyim diyorum. 2002 den beri kullanıyorum hdd yi.
Low Level Format Tool diye bir program olması gerekiyor.

Buldum programı. Forumdaki herşey gittiği için, bulunan mesajlar boş çıkıyor. İşinize yarar umarım.

Ekli dosyalar

• LLFsetup.2.36.1181.rar
    472.2 KB · Görüntüleme: 164
Ben 3 yıl önce 15 GB harddiskte denemiştim.Faydasını görmedim.
Harddisk zaten sağlammış (Sağlam firma MAXTOR-Halen kullanılıyor)zaten artı bir katkısı olmadı.
.Harddiskin boyutuna bağlı olarak 2-3 saat sürer sanırım.
Tek kusuru Elektrik kesintisi.Anormal arızalı Harddisklere uygulamanızı öneririm.Harddisk Şöyle 10 yıllık olmalı.Yoksa bence faydası yok.

Ben yıllar önce kulanmıştım ve bad sektörlü alanları düzeltmişti. Bence HDD markasının sitesinde vardır diye düşünüyorum.

msmst2009' Alıntı:
Arkadaşlar low level format atacağım hdd ye. Forumda arattım ama bir çok konunun linkleri kırık eski oldukları için. Elinizde varsa yüklermisiniz? Hangi program daha iyi çözemedim de :)
hocam bu işlem için herhangi bir program kullanmayın. sabitdiskinizin üretici firmasının sitesine girip modelinizi bulun. Orada sabit diskinize uygun firmanın kendi format programı vardır. Onu bir başlangıç disketine kopyalayıp o şekilde çalıştırın.

Geri