logo yapacak arkadaşların dikkatine

Kodla Büyü

kodavcısı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar sektörümüzün en büyük sıkıntılarında belkide ilerde çocuklarımıza teknolojiyinin gelişimini anlatırken bir gün macos sistemle windows sistemi arasında sorunsuz çalışmadığını anlatacagız. bizim zamanımızda öğle değildi belki diyebilicez. Benim babamda bilgisayarsız dönemleri bana anlatıyor ozamanlar broşur katalok nasıl yapıldığını anlatıyor çok garibime gidiyor.
Bu diyeceğim olay halan daha çözülümeyeen machintosh sistem ile windows sistemi arasında font sorunu. Belki ilerde bu olay çözülür ve bu foruma bakarken gülümseriz inşallah. Tabelacı arkaadaşlarımız vey pc yi ve interneti çok iyi bildiğini sanan grafiker arkadaşlarımız internetten indirdikleri bedava fontlarla logo yapıyorlar. sonra kurum yada firma büyüyor profesyonelleşirken reklam konusunda zorluklar oluyor. logonun fontu mac versiyonu yok. Logoyu çizeriz olay biter diyorsunuz içinden ama. düşük çözünürlüklü biraz büyütünce mozaikleşen görüntüden logo çizmek bir sıkıntı. Hadi çizdim diyelim. Broşur katalok yaparkan. O logonun fontunda broşurde farklı yazılar yazıp fantastic görünüm veremiyoruz. Bir anlamda yapacağımız tasarımıda etkiliyor. BUndan dolayı Machintosh ile pc arasında çalışan fontları secelim times avant gibi fontlar. şimdi size bir site ismi verecem hem windows sürümü font hem macos formatında fontlar :) :) hemde bedava

http://www.fontfreak.com/fonts-new.htm

hocam saol bunları indrip bitti diyoruz demi peki ondan sonra bu yazıları nerde yazınca öyle yazacak metin belgesinde olmuyor phtoshop ta olmuyor nerde ve nasıl yapacaz :!:

AYARLAR- DENETİM MASASI -YAZI TİPLERİ KLASÖRÜNE AT İNDİRDİĞİN KLASÖR İÇİNDEKİ FONTLARI BUKADAR NERDE KULLANACAK HANGİ PROGRAMDA KULLANACAKSAN YAZI VE FONT TİPİNİ SEÇ BU İŞTE

Geri