Lise Öğrencilerine hangi film önerirsiniz?

Kodla Büyü

baysukru

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba;
Lisede görev yapıyorum.Öğrencilere sinema günleri yapacağım acaba önereceğiniz okulda gösterebileceğimiz filmler varmı?
Ayrıca okulda film izletmek için ilçeden falan izin almama gerek varmı? yoksa okul yönetimi bilgisinde yapabilirmiyim.
teşekkürler

mona lisa gülüşü... bir de avrupa filmi vardı adı "koro" ben çok beğenmiştim.. olabilir sanırım

imdb il 250 yi seç bunun dışında pixar animasyonları iyidir ratatue (ahçı fare ) özgüven için iyidir. belki de umut filmi bir babanın oğlu için neler yapabileceği ailelerine karşı daha iyi olmalarında etkili olabilri ozellikle ergenlikte

arkadaşlar demiş zaten, ben de tekrar edeyim, Koro (Les Choristes)

ve şiddetle tavsiye ediyorum.. Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day)

Shaolin Futbolu (Shaolin Soccer)

ve..

Idiocracy

da vincinin şifresi, prestij ,benjamin buttonun hikayesi , aslında uçurtma avcısı da güzel ama izlemediyseniz izleyip karar verin .

Reis BEY (Necip Fazılın kitabından sinemaya uyarlanmış 1988 yılında çekilmişti bence çok etkileyici ve anlam yüklü bir film)

aynı işlemi bizim okulda uyguluyoruz son derece olumsu sonuçlar alıyoruz. Şaşıracaksınız ama belgesellerçok ilgilerini çekiyor. National Geographic.
Ayrıca Koro isimli öğretmen filmi var, Ölü ozanlar derniğiyle birlikte en olumlu filmler oldu.

body of lies - yalanlar üstüne

süper film izlemeyenlere tavsiye. amerika- ırak-ürdün de geçiyor. tam bir ajan filmi. sakıncalı sahne yok. aksiyon filmi.öğrencilere izletilebilecek bir film. Bence mükemmel...

benjamin buttonun hikayesi ve akıl oyunlarını tavsiye etmem. çok durgun sıkıcı filmler ve çok uzun.... öğrencinin ilgisiin çekmez bence...

ayrıca Suikastçı ( jet lee) süper film...

Hint filmi olan" HER ÇOCUK ÖZELDİR" öğrencilerim çok sevdi. Hem öğrencilerin hemde ÖĞRETMENLERİN izlemesi gereken bir film.
Alt yazılı, her öğrenci kendinden bir şeyler bulacaktır ve öğretmenlerde kendi yaşamları ile ilgili kesitler bulacaklardır...
izleyin yorumlarınızı bekliyorum :)

taaere per zamane ydi galiba ... yerdeki yıldızları izlettim... kimi pek beğendi kimi "bir daha siz film secmeyin "dedi.

berra_u' Alıntı:
gizoz' Alıntı:
3 Idiots diye bir hint filmi var. bizim öğrenciler çok sevdi. tevsiye ederim.

ben yazacaktım hocam .kesinlikle tavsiye...
3 idiots,
her cocuk özeldir

3 idiots şiddetle tavsiye ederim eğlendirirken dersler veren güzel bir film. Facebook da filmden kesitler çok dolşmıştı hatta. Bu filmi ben de izleteyîm iyi fikir:)

Geri