Linux Nasıldır? Merak ediyor cesaret edemiyorsanız.

Kodla Büyü
A

Anonymous

Misafir
Merhaba,

Belki burası ile alakasız ama formatör ne demek? Web sörfü sırasında rastladığım bu sitede eğitimcilere çözüm sunarım ümidiyle üye oldum şimdilik bakıyorum foruma ama ben sizin dünyanızın dışındayım , neyse,

windows Kullanıyor ama linux nasıldır diye merak ediyorsanız. Linux ait pardus,ubuntu, slackware vb... sürümlerden ilgilendiğinizi indiriniz genellikle iso uzantılıdır. Cd ye yazmaya hazır haldedirler, bu indirdiğiniz iso doyasını doğrudan virtualbox programı ile açarak sanal bir bilgisayarda kurup inceleyebilirsiniz. Belki forumun yanlış yerine yanlış bilgi veriyorum. Belkide ilgili yerde program hakkında birşeyler yazılmıştır. Bu durum için şimdiden özür dilerim.

www.virtualbox.org ;)

Kolay gelsin.

Adres düzeltildi yanlışlık için özür.

wmvare diye bir program o da işe yarıyor.

Buarada amaç şu; Linux'u windowsa bir program gibi tanıtıyor. Anlayacağınız bir pencerede linuz çalıştırabilirsiniz. Sanal makina :)
Normal şartlar altında iki işletim sistemi arasında geçiş yapmak için bilgisayarı kapat-aç yapmanız ve açılış ekranıda Başlangıç ve Kurtarma (windows) veya Grub/Lilo(linux) karşınıza çıkınca işletim sistemini seçersiniz.
Burada sadece Windows açılınca herhangi bir program gibi Linux vs çalıştırabilirsiniz. Aynı anda iki işletim sistemi. :)

Bu program genel oarak herhangi bir işleti sistemi üzerinden başka işletim sistemini çalıştırmak için ideal. Winxp ile win 98, Pardus ile Fedora, Pardus ile Winxp.... Özellikle öğrenmek için. Onlarca işletim sistemini destekliyor.

arkadaşlar sanal kurmak yerine live cdler var. gayet güzel çalışıyorlar. Deniyebilirsiniz.

Geri