Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Lider dediğin böyle olur!

Konu, 'Her Telden' kısmında papakaa tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. papakaa

  papakaa Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.063
  Beğeni:
  0
  işte size türkiyede pek çok kişinin lider özelliklerini barındırığını düşündüğü sarıgül. bdp bile bu kadar ileri gidememişti
  [​IMG]
  'Türkiye Birleşik Devletleri olsun'[/size]

  Mustafa Sarıgül'ün Türkiye Değişim Hareketi, Kürt sorununa ilişkin AK Parti, CHP ve hatta BDP'yi bile şaşırtacak çözüm önerisi sundu.

  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün liderliğini üstlendiği TDH, Kürt sorunu için federalizm ve eyalet sistemine yeşil ışık yaktı. Türkiye Değişim Hareketi Genel Sekreteri Hasan Aydın'ın "Bir kere daha Kürt politikası" başlıklı yazısını Sabah yazarı Mahmut Övür, köşesine taşıdı. Çözüm adına en net ve lafı dolandırmadan öneri getiren Aydın'ın açıklamaları kamuoyunda çok tartışılacak. Peki, Hasan Aydın çözüm olarak ne öneriyor?

  İşte cevabı:

  "TÜRKİYE BİRLEŞİK DEVLETLERİ OLSUN"

  "Amerika'nın Birleşik Devletleri oluyorsa (ABD) Türkiye Birleşik Devletleri de olur. Avrupa Birliği (AB) devleti oluyorsa Türkiye Birliği devleti de olur. Bal gibi olur. Federal Almanya oluyorsa, Federal Türkiye de olur."

  "SINIRLARI AÇIN, KÜÇÜLMESİN BÜYÜSÜN"

  AK Parti'nin Avrupa Konseyi Özerklik Şartı'na konulan çekinceyi kaldırmakta kararsız kaldığı, CHP'nin rapor yazmaktan bile çekindiği bir konuda Mustafa Sarıgül'ün Genel Sekreteri Aydın, çok net bir çözüm önerisi ortaya koyuyor. Hem de Türkiye'nin küçüleceği kaygısı taşıyanlara büyüme vaat ederek: "Açın Kürtlerin yaşadığı bütün sınırları, alsın Misak-ı Milli onları bağrına, küçülmesin büyüsün. Buradaki Kürtler kardeşimiz de peki, ya komşulardaki Kürtler neyimiz? Lafta onlar da kardeşlerimiz. O zaman bütün kardeşleri 'bir araya gel' diye çağır. Kim karşı çıkabilir bu çığlığa? PKK mı? Hadi oradan..."

  Aslında Aydın'ın dile getirdiği bu tezler, içeride kapalı kapılar arkasında, kulislerde açık açık konuşuluyor. Dışarıda ise uzun yıllardan beri tartışılıyor. Hatta "Neo Osmanlıcılık" tartışmalarının odağında da bu yaklaşım var.

  "MİSAK-I MİLLİ'Yİ BÜYÜTELİM"

  Aydın, bu yaklaşımın sadece Kürtleri kapsamadığını tüm bölge için yeni bir çözüm önerisi olabileceğini de söylüyor. "Sadece Kürtler mi kardeşimiz? Elbette hayır. Artvin'de Gürcüler yaşıyor. Kardeşimiz mi? Ne demek! Hem de aslanlar gibi. E... O zaman Artvinli Gürcüler kardeşimiz de, Gürcistan'daki Gürcüler kardeşlerimiz değil mi? Tabii ki. O zaman aç Gürcistan Türkiye sınırını. Korkma. Misak-ı Milli'ye bir şey olmaz. Büyük, büyür. Küçülmez korkma."

  "BÜYÜK DÜŞÜNÜRSEN SORUNLAR KÜÇÜK KALIR"

  Aydın, bu düşüncelerini sadece yakın arkadaşlarıyla paylaşan biri değil. Siyasi bir kimliği var ve Sarıgül'ün genel sekreterliğini yapıyor. Tam da bu nedenle önerisinin elden ele dolaşmasını istiyor: "Aslında daha çok yazacaklarımız var. Ama bugünlük sadece 'çözümün yolu ne?', onu kaleme almaya çalıştım. Bu düşüncemi lütfen bütün arkadaşlarım, yazsın, yayınlasın, paylaşsın. Büyük düşünürsen sorunlar küçük kalır."

  http://haber.gazetevatan.com/turkiye-birlesik-devletleri-olsun/483168/1/Manset#.UGHsao3N9xE
   
 2. sahrak

  sahrak Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2008
  Mesajlar:
  489
  Beğeni:
  6
  hepsi amerikan uşağı. RTE gidecek başka bi uşak gelecek. allahım sen bu ülkeyi artık uşakların değil gerçek vatan sevdalılarının yönetmesine nail eyle
   
 3. cesur yürek99

  cesur yürek99 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2012
  Mesajlar:
  396
  Beğeni:
  0
  sarı gül'ün ABD ile ilişkilerini bilmeyen yok. ABD bir gün bir dönem sağcı tayyip yerine solcu sarı gülü kullanırsada şaşırmam. abd nin politikasında doğudaki özerk kürt bölgeleri türkiyeye bağlma projesi var. ıraktan ve suriyeden kopan kürt bölgelrini bizim ki ile birleiştir sonra türkiye beslesin korusun bunun adıda BOP projesi işte
   
 4. aliantep27

  aliantep27 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.272
  Beğeni:
  8
  amin
   
 5. fahrican

  fahrican Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2007
  Mesajlar:
  2.295
  Beğeni:
  3
  100 yıl öncenin geleceği göremeyen meşrutiyet-eşitlik-özgürlük meraklıları II. Abdülhamit Han'ı devirip 10 yıl gibi bir sürede devleti yıkıma götürmüştü. II. Meşrutiyet in ilanından kısa bir süre sonra Girit Yunanistanla birleşmiş, Bulgaristan bağımsızlığını ilan etmiş, Bosna Hersek de Avusturya tarafından ele geçirilmişti. Sarıgül ün dedikleri olursa hiç bir ülkeden bize katılan olmaz . Bizim bazı şehirlerimiz ayrı bir devlet olarak komşu ülkelerle birleşir.

  2010 referandumundan sonra da benzer zihniyetler aynı gidişatı devam ettiriyor . Şu an baştakilerin kullanma süresi dolunca yerine getirilenler de fazla sürmeden elimizde kalan son toprakları kaybetmemize sebep olacak.
   
 6. barthez

  barthez Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.144
  Beğeni:
  2
  31 yaşındayım eğer adaptasyonda sorun yaşamayacağımı bilsem dinini, dilini bilmediğim bi ülkeye kaçmazsam namerdim. :(
   
 7. mrtcmhr_13

  mrtcmhr_13 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  289
  Beğeni:
  0
  lider değil de başka birşey olmasın :x
   
 8. aliantep27

  aliantep27 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.272
  Beğeni:
  8
  Fahrican hocam size değil bu resim ama özerklik isteyenlere.
  [​IMG]
   
 9. mse

  mse Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.124
  Beğeni:
  54
  bugün sabah bingöl belediye başkanı vardı... Güzel konuştu, o konuşmalar hasret kalmıştık; doğudan. Yakında uçururlar...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal