LGS için önerileriniz

Kodla Büyü

datatraveler

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar belki sizlerde veli olarak aynı yollardan geçmiş olabilirsiniz, LGS sınavına girecek bir öğrenci için Kunduz, Doping Hafıza gibi siteleri önerir misiniz? Ya da bunların dışında sınava yönelik dershane dışında yayınevi, çalışma yöntemi, özel ders vs. tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Lisede olduğumdan açıkcası bu konularda pekte bilgi sahibi değilim, kısaca çocuğun netlerini arttırma için ne tavsiye edersiniz?

Dershane dışında derslig, morpa kampüs veya okulistike abone olunabilir. Çocuk konuları ilkin bu platformlardan ve bir tane soru bankasıyla ilerletebilir. Soru bankası en kolayı olsun. En az 1 ünite önden gitmeye çalışınız. Ayrıyaten dershaneye gidiyorsa dershanenin verdiği soru bankalarından ödev verilir. Onları çözsün. 1. Üniteler bittince Artık haftalık denemeler çözülebilir.

Özel ders ve okul yeterli. Dershane zaman kaybı; okulda ders görecek bir de dershanede, bu çocuk ne zaman soru çözecek. Çok iyi birer mat, Türkçe ve fen öğretmeni bulursanız işlem tamamdır. Ben bu yöntemi uyguladım, biraz da çocukta cevher olmalı. Bir de bulunduğum şehirde deneme sınavı yapan kurumlar vardı, ne kadar sınav varsa soktum.

Özel ders ve okul yeterli. Dershane zaman kaybı; okulda ders görecek bir de dershanede, bu çocuk ne zaman soru çözecek. Çok iyi birer mat, Türkçe ve fen öğretmeni bulursanız işlem tamamdır. Ben bu yöntemi uyguladım, biraz da çocukta cevher olmalı. Bir de bulunduğum şehirde deneme sınavı yapan kurumlar vardı, ne kadar sınav varsa soktum.
bencede hocam

Ben de tecrübelerime dayanarak, imkanınız varsa özel ders öneriyorum. Etüt merkezlerinin denemelerine de mutlaka sokun. Kendiniz de mutlaka yakından takip edin. Bol bol soru çözmek önemli ancak geri dönüp yanlışları kontrol etmek daha önemli. Bir de evde soru çözerken dahi süre tutarak çözsün.

LGS için endişeniz hepimizde aynı sonuçta bir kez girecekleri bir sınav ve ailesi olarak iyi bir lisede okusun istiyorsunuz. Bu süreçte çocuğunuzu çok bunaltmadan en iyi yöntemi çocuğunuzun yapısına göre seçmenizi öneririm. Doping Hafıza , Morpa Kampüs gibi uygulamalar mı onun içi iyi olacak yoksa dershane mi bunu en iyi siz bilirsiniz. Morpa Kampüsü bilmiyorum ama Doping Hafıza anlatım yapısı itibariyle öğrencinin ilgisini çekiyor aynı zamanda rehberlik ile görüşme imkanınızda oluyor. Özel ders imkanı da var. Evde çalışmak için tüm imkanları sunuyor.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, LGS kapsamındaki merkezi sınavın 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

AA

Geri