LG televizyonları önerir misiniz?

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba, LG nin 49LJ594V modelini almayı düşünüyorum.Bu modeli veya Lg nin başka bir modelini kulllanan oldu mu? Tavsiye eder misiniz?

Bende de lg tv var önermiyorum yazılım olarak sınıfta kalmış bir marka bu konuda. Kanal geçişleri kanser eder. Çoğu zaman sinyal yok hatası verir 5 dakika sonra düzelir. Ben kesinlikle yanaşmayın diyorum.

bende var güzel 37inç fulhd led iyi ama tek eksiği 3d yok arkadaş almıştı onda vardı pasif gözlüklü (pilsiz) olması da iyi gözü fazla yormadığı gibi pil derdi de yok.
tavsiye ederim
Şu an tvlerde 4k olayına bakıyorlar ileride baya yaygın olur gibi

http://www.lg.com/tr/tv/lg-49UB850V
Bendeki sanırım bundan olması lazım. Gayet memnunum. İyi ki webOS almışım. Tek sıkıntı internetten video izlemekte. Başlarda hiçbir sıkıntı yoktu sonradan (sonradan dediğim de 2 yıl sonra falan) uzun videolar bir noktada sayfa yenilemeyi gerektirir oldu. araştırdığım kadarıyla ram olayıyla alakalı. Onu da tv ye usb bellek takarak halledenler olmuş ama denemedim henüz.

LG 55LF650V 55" modelini kullanıyorum.

+ ses çok iyi, ekstradan bir ses sistemine ihtiyaç duymazsınız
+ görüntü gayet güzel
+tanımadığı film dosyası yok, tak çalıstır izle
+3D kullandı

-smart tv olayı çok yavaş,şimdiki aklım olsa smart tv siz bir model alıp laptop bağlardım tvye
-kanal geçiş hızları bir facia, yavaştanda öte. Ben paralı platform kullandığım için sorun olmuyor.
-wifi bağlantısı her açılışta tekrar göstermek zorunda kalıyorsunuz

tavsiyem; smart tv ve 4k olayını gözardı edip alabileceğiniz en yüksek inch ekran alınız.

Tv 4k olduğu için bizim uydulardan gelen sd yayınları upscale etmek zorunda kalıyor sanırım. Bu nedenle uyduda kanal geçişleri biraz ağır kalabiliyor. Onun dışında görüntü ve ses çok iyi.Gerek wifi gerek ise kablolu internet bağlantısında bir süre sonra tekrar ayarlara girmek gerekiyor. Ben kablolu bağladım internete. Haftada bir tv'nin ağ kablosunu modemde söküp, başka bir yuvaya takıyorum. Wifi'da da kullansanız arada sırada kendi şifreleri vs. hatırlamasına rağmen illa ayarlardan gidip tekrar üzerine tıklamanızı istiyor. 3d özelliğini ilk aldığımda biraz kullandım sadece. Bir daha hiç ne işim ne ihtiyacım olmadı açıkçası. İzlediğim zamanki örneklerde de genel olarak tv'nin dışına görüntünün çıkması filan iyi gelmişti bana.
Birkaç yıldır tv'yi youtube izlemek dışında kullanmadığım için bağlantıda arada bir yaşadığım sorun dışında bir eksisi yok tv'nin bana göre. Youtube uygulaması gayet yeterli geliyor. Sadece kaliteyi otomatik ayarlamasını sevmiyorum. Onun seçeneğini henüz tv sürümüne koymadılar.Bunun da LG ile alakası yok zaten.
Dahili internet tarayıcısı da fena sayılmaz. Ancak özellikle birkaç farklı uygulamayı peşpeşe aktif kullanıp belleği doldurduysanız bazı önyükleme yapan film-dizi izleme sitelerinde sorun çıkıyor. Bu sırada tv sizi uyarıp kendini resetleyip sorunu çözüyor. Bu sorunla karşılaşmamak için benim bulduğum çözüm dizi-film izlemeden önce sona açılan tüm programları akıllı menüden kapatmak oldu. İşe yarıyor sanırım. Dahili tarayıcısı chrome tarayıcının özelleştirilmiş bir sürümü sanırım. Yazılım güncellemelerinde tarayıcıyı da güncellemelerini isterdim doğrusu.
Son olarak akıllı kumandasının bir harika olduğunu belirtmek isterim. Bir ara evde kayboldu. Telefondan uygulama ile kontrol ediliyor ancak kumandadaki tadı alamamıştım. Tam yenisini almak üzereydim ki bulduk kumandayı.
Genel olarak baktığımda yeniden tv alacak olsam yine kampanyalı bir fiyat yakalarsam LG'ye fırsat verirdim. Ancak smart özelliği olmayan ancak ekran kalitesi ve ses kalitesi yüksek bir tv'yi daha ucuza bulabilecek olsaydım android box ürünleri ile bir denemek isterdim.

Ben de lg'nin smart tv'sini kullananlardanım. Şimdi keşke almasaydım diyordum. Çünkü gerek web te dolaşmak olsun gerekse internet üzerinden video izlemek olsun çok sıkıntılı. Bu aralar bellek yetersiz deyip duruyor. Size önerim. hd bir tv alın smart özelliği olmayan ve iyi bir android box alın.

Bende kesinlikle tavsiye etmiyorum. yazılım desteği sıfır. güya smart tv aldım ama 2 sene sonra bir çok internet sayfasını açmaz oldu. güncelleme de almıyor. müşteri hizmetlerini arıyorum hiçbir çözüm yok.
şimdiki aklım olsa kesinlikle smart tv ye bu kadar para vermezdim. al büyük ekran normal bir tv bir de tv yi androide çeviren aparatı al mis gibi kullan.

Ben de LG 660 S kullanıyorum 3 yıldır. Kanal geçişleri yavaş evet. Kanal geçişi yavaş olması dahili uydudan kaynaklanıyor. İsterseniz harici dijital bağlayıp kanal geçişini hızlandırın. Dahili uydu zaten extrası. İnternet te yenileme problemini usb bellek ile halledebiliyorsunuz arkadaşın dediği gibi. Tv çok sağlam çocuklar kaç kez ekrana sert bir şekilde vurmasına rağmen ekrana bir şey olmadı. Gayet sağlam bir tv.

Geri