Lenovo Notebook Alınır mı?

Kodla Büyü
lenova tip olarak biraz kaba ama sağlamdır ve donanım uyumluluğu çok iyidir şeklinde biliyorum. Kullanmadım ama eşimin okulunda var kullanıyorlar şimdiye kadar bi şikayet duymadım. Özelliklerini beğendiyseniz bence alın.

bizim okula aldık, sınıfında bilgisayar olmayan öğretmenler müdürün odasından alıp götürüyor ve ders işliyor. Şu ana kadar herkes memnun.
Bu bilgisayarın alınmasını ekonomik fiyatından dolayı ben istedim.
ancak şahsi kullanım için ekonomik birşeyler arıyorsan bunu tavsiye etmem çünkü 100-200 tl daha fazla verebilirsen HP nin kullanımı güzel (klavye yerleşimi, ekran ebatları ... falan daha kullanışlı olan) modelleri var. istanbul bilişimin sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

bibiku' Alıntı:
bizim okula aldık, sınıfında bilgisayar olmayan öğretmenler müdürün odasından alıp götürüyor ve ders işliyor. Şu ana kadar herkes memnun.
ancak şahsi kullanım için ekonomik birşeyler arıyorsan bunu tavsiye etmem çünkü 100-200 tl daha fazla verebilirsen HP nin kullanımı güzel (klavye yerleşimi, ekran ebatları ... falan daha kullanışlı olan) modelleri var. istanbul bilişimin sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

Hocam sağol ama istanbulbilişim'den ürün almam. 200 tl daha pahalıya samsung daha iyi olmaz mı?

bende lenovo var üstündeki özelliklere göre performansı beklentimin altında ama fiyat- performans durumu dier markalara göre iyi..

ilterkagan' Alıntı:
bibiku' Alıntı:

Hocam sağol ama istanbulbilişim'den ürün almam. 200 tl daha pahalıya samsung daha iyi olmaz mı?

İstanbul Bilişimle ilgili ciddi bir sıkıntı varsa bilelim de biz de dikkat edelim hocam, Neden almazsınız?
ayrıca Notebook konusunda HP ile karşılaştırdığınız marka Samsung mu? Kesinlikle HP yi tavsiye ederim. sadece fiyat/performans için kıyaslamayın, satış, satış sonrası destek, müşteri memnuniyeti hepsini göz önünde bulundurun.

HP markalı bir ürün satın aldığınız zaman HP ürünü kimden aldığınıza bakmaz her türlü sorunuyla HP ilgilenir. Garanti kapsamındaki bir üründe arıza olursa gelir kapınızdan kargoyla alır gerekirse ürünü yenisiyle değiştirip kapınıza getirir.
Bir çok marka bunları vaat eder ama HP'nin bunu böyle yaptığını bizzat biliyorum.

Hocam kendi blogumda da yazmıştım. Lenova fiyat/performans oranı en iyi makinalardan birisidir. Ancak ergonomi sıfır. Eğer okul için filan alıyorsanız ilk tavsiye edeceğim bilgisayarlardan birisi olur. Ancak kişisel kullanım için kolay kolay tavsiye etmem.

Hocam Lenovai acer dell mi dersen, dell derim tabi ki. Ama bildiğiniz gibi notebook olayı başka şeye benzemez. En uygun fiyata en iyi bilgisayarı alayım gibi olaylara girerseniz yanılırsınız. Çünkü sadece bunlara bakmak yeterli değil. Teknik destek, fiyat, ergonomi, performans gibi çok değişkene bağlı. Bu tamamen sizin bu değişkenlerden hangisine daha fazla önem verdiğiniz ile alakalı bir durum. Bu yüzden seçimi de siz yapmalısınız bana kalırsa.

Yaklaşık 2 ay önce lenovo y550 model notebook satın aldım, ürün çok şık, performans olarak çok iyi stabil çalışıyor, ben alırken çok kuşkucu davranmıştım markadan dolayı ama şimdi gayet memnunum, bu 4. notebook um, tabi bu markanın her ürünü böyle kaliteli demiyorum, fakat benim kullandığım model gayet sağlam. Sonuç olarak bu fiyatta bu ürün gayet makul :+1:

ben 3 aydır lenovo y550 serisi notebook kullanıyorum. Oyun performansı çok güzel pes 10 takılmadan oynayabiliyorum.3-4 saat batarya ömrü var ayrıca eski lenovolar dizayn olarak kabaydı fakat bendeki y550 ideapad modeli kibar dizaynı çok güzel lenovo öyle çok bildigim bir marka değildi ama aldıktan sonra doğru bir seçim yaptığımın farkına vardım

bende lenovo dizüstü bilgisayar kullandım. vaktiyle 2100 tl ye almıştım ama çok pişman oldum.. sağlam olmasına sağlam ancak performansı iyi değil ayrıca serviste de sorun oldu.. servise gönderdiğim bilgisayar yaklaşık 2 ayda geldi.. şimdi alacak olsan kesinlikle almam..

arkadaşlar konu çok önce açılmış ama burdan devam edeyim dedim.
yorumları okudum ama 1,5 sene öncesinin. acaba bu süre zarfında lenovo hakkında fikirleriniz ne oldu? sizi kalitesiyle, performansıyla, fiyatıyla, teknik servis imkanıyla ne yönde ikna etti merak ediyorum. bir notebook var,yeni, tanıdık çok uygun fiyata verecek. fikirlerinizi fazlasıyla önemsiyorum..

Hocam biri diğerinden çok üstün değil hiç bir markanın. Bundan emin olun. Sadece kronik hataları olmamasına dikkat edin. Mümkünse dokunun, kurcalayın. Görerek alın. Şu ana kadar yüzlerce masaüstü ve dizüstünü kurcalamış biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

HP çok şık cihazlar üretiyor ama çok ısınıyor. Şu an bir arkadaşımın HP'si evde. Klavye, Touchpad cayır cayır yanıyor resmen. dv2000 modeli. Bir tek bu markaya karşı antipatim var. Nedenini tam bilmiyorum. :) Başkaca da hiç bir markaya ön yargım yok.

Markaların bariz şekilde kalite üstünlükleri devri bitti. Toshiba en iyi dizüstü markası, Sony en iyi TV markası, Mercedes en iyi otomobil markası değil artık. Dell, Asus, Samsung hangisine kötü diyeceksiniz? Acer mi kötü? Değil. Okulda kullanıyor arkadaşlar her biri memnun. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde MSI, Toshiba ve iki tane HP arızalandı bugüne kadar. Diğerlerinin de kullanım kaynaklı klavye, usb girişi, optik okuyucu problemleri oldu tabii.

Kolay gelsin.

Okula 4 adet lenova laptop aldık. Şahsen bu kadar iyi beklemiyordum, çok beğendim. Tasarım performans ikisi de hoşuma gitti.
üstelik fiyatı da çok uyguna geldi kdv indirimi de yaptırdık ve tanesini 1200 tl den aldık i5 işlemcili 4 GB ram

hocam laptopun kalitesi kadar servis garantiside önemlidir. kendi tecrübemden yazayım. kardeşimin laptopu arıza çıkardı (büyük oranda kardeşimin hatası panel değişti). bunun üzerine ben servisi aradım gerekli bilgileri verdikten sonra ücretsiz kargo ile gönderdim. saat 18:00 sularında kargoya ulaştığına dair mesaj geldi ertesi gün saat 10:00 da tamir işleminin bittiği ve tekrar kargoya verildiğine dair mesaj geldi. bende de lenovo var gayet memnunum.

Bende ideapad Z560 core i5 modelini kullanıyorum 8 aydır hiçbir sorunla karşılaşmadım. fiyat olarak aynı özellikteki başka markadan 200-300 lira aşağı bir lenovo alabilirsiniz. 2 arkadaşıma da z360 i3 modelini aldım herhangi bir sorun çıkmadı, her karşılaşmamızda da derler çok iyi bilgisayar diye. Tasarım olark söylersek; thinkpad serisi tasarımı berbattır. İdeapad serisinin tasarımı gayet güzel. Özellikle Y serisininin tasarımıları iyidir. Z serisinin tasarımı sade. V,G ve B serisi de idare eder diyeli,m. Teknik servis konusunda bir arkadaşımdan dinlediğim olaylar vardı. 6 ay kullandıktan sonra bir arıza olmuş. Ürün değişimi yapmışlar. Anlatanlar Serviste bir sorun yaşamadıklarını söylediler. Bence gönül rahatlığıyla alınabilecek bir marka.

Hp kullanıcısı olarak ilk aldığım makina çok ısınması yüzünden değiştirildi. Bir kaç üst model gönderildi. Bunu da 2 yıldır kullanıyorum. Batarya ömrü bitti şarj aleti bozuldu ama yine de canavar gibi altına bir soğutucu aldığınız zaman hp leri uzun süre kullanabilirsiniz. notebooklarda şansınızın olması çok önemli bakarsınız çok iyi bir markanın ürünü sorun yaşatabilir. yada çok basit dediğiniz bir model hiç sorunuz çalışabilir.

Arkadaşlar Kesinlikle Lenovo Bir Bilgisayarı Önermem Boşuna Paranızı Çöpe atmış olursunuz Sadece Adı var .
1. Şart Alırsınız Kullanmaya Başlarsınız Bazı Aygıtları Çalışmaz Mesela Vidaları Gevşektir Düşer Serviste Siz Suçlu Olursunuz...
2. Kapağı Arızalıdır.. Siz Suçlu Olursunuz...
3.Laptopunuz Arıza Yapar Garantiye Gönderirsiniz Rezil Olursunuz Zira Bi Dünya Evrak İsterler Gereksiz
4. Hadi Yukardakileri Hepsini Atlattınız Laptopunuz normal bozuldu yapılmış gibi size gönderirler servisten...
5. servis Üründeki hataları kabul etti diyelim Gene Rezil Olursunuz Çünki Değiştirme Formuyla Size Gönderir Gidin Değiştirinder Hiç Birşey Sölemeden Siz Ortada Kalırsınız..
Daha Çok şey anlatırdım ama Boşverin Sadece O kadar Ürünlerinin Arkasında Değildirler ki 1 ayda 3 defa servis numarasını değiştirdiler .... Daha Fazla Bilgi Almak İstiyorsanız ceyhancelik52@gmail.com
Önemli Olan Malının Arkasında Duran Bir Firmanın Ürününü Almaktır......
2 Yılda 5 Kere Servise Gönderilecek ve hiçbirşey yapılmayacak Bir Ürün Almak Değil....

ceyo929' Alıntı:
Arkadaşlar Kesinlikle Lenovo Bir Bilgisayarı Önermem Boşuna Paranızı Çöpe atmış olursunuz Sadece Adı var .
1. Şart Alırsınız Kullanmaya Başlarsınız Bazı Aygıtları Çalışmaz Mesela Vidaları Gevşektir Düşer Serviste Siz Suçlu Olursunuz...
3.Laptopunuz Arıza Yapar Garantiye Gönderirsiniz Rezil Olursunuz Zira Bi Dünya Evrak İsterler Gereksiz
4. Hadi Yukardakileri Hepsini Atlattınız Laptopunuz normal bozuldu yapılmış gibi size gönderirler servisten...
5. servis Üründeki hataları kabul etti diyelim Gene Rezil Olursunuz Çünki Değiştirme Formuyla Size Gönderir Gidin Değiştirinder Hiç Birşey Sölemeden Siz Ortada Kalırsınız..
Daha Çok şey anlatırdım ama Boşverin Sadece O kadar Ürünlerinin Arkasında Değildirler ki 1 ayda 3 defa servis numarasını değiştirdiler .... Daha Fazla Bilgi Almak İstiyorsanız ceyhancelik52@gmail.com
2 Yılda 5 Kere Servise Gönderilecek ve hiçbirşey yapılmayacak Bir Ürün Almak Değil....

bayram öncesi lenovo marka notebook un diski arızalandı. servis telefonunu aradım. kayıt açtırdım. yurtiçi kargoyla ücretsiz gönderdim. kayıt açan arkadaş cuma günü elinize ulaşır demişti. Ulaştı da.. Ayrıca kayıt açan arkadaş fatura vb. belge göndermeyin ancak tüm aksesuarlarını (adaptör, batarya gibi) gönderin demişti. Ayrıca bozulan disk 500gb kapasiteliydi bana gelen disk 750 gb kapasiteli.. lenovo gerçekten çok iyi bir marka. herhangi bir problem vermiyor ve çok uygun fiyatlı.. toshibaya vereceğiniz parayı lenovo ya verin derim.

2 yıldır lenova kullanıyorum çok iyi memnunum... hazır imajlarıda var içinde bir tuşla her şeyi hallet

bende yaklaşık 1 ay kadar önce aldım şimdilik memnunum. fiyat performans olarak en iyi cihaz diyebilirim. z500 serisi ideapad oldukça da şık tasarımlı. toshiba kullandım 6 sene bana mısın demedi canavar gibi çalıştı. bakalım bu da yüzümüzü kara çıkartmaz inşallah :wink:

Lenovo yu bedava verseler almam,

1. çok ısınması
2. kansorojen kasası
3. ticarethane gibi özelliştirilmiş çalışan garanti sistemi

vs vs nedenlerle hiç işim olmaz.

Memnun kaldığım markalar ise;
Lenovo dışında hemen hemen bir çok markayı kullandım. Hepsi ondan iyi.

ceyo929' Alıntı:

Aynen katılıyorum. Bu arada LONOVO nun adı yeter diyenler adımı var ki IBM sattıktan sonra LENOVO sadece IBM den gelen imajı kullanıp kalitesiz ürünleri piyasaya çıkardı.

Garantiye gönderirsin üstüne fiyat çıkarırlar ödemeyince makinaya el koyalar. Kullanıcı hatası olmayan bir şeyi kullanıcıya yüklerler. Bizzat başıma geldi. 4 yıl önce 1800 lira verip aldığım laptopu 4 ay sonra çöpe attım. üstelik garantiye gittiğinde kullanıcı hatası deyip bakma ücreti de aldılar. Hiç bir markada bo kadarını görmedim. O yüzden lonovo mı allah göstermesin. bana uzak olsun.

5 senedır okulda ve sahsı pc olarak lenovo kullanıyorum ısınma ses gıbı sıkıntı hıc vermedı batarya ömru gercekten cok ıyı okuldakı pc ler hıc sarjdan cıkmaz aynı zmnda hıc duzgun kapatan ögretmen olmaz kapat dıyıp monıtoru ındırırler yada hıc kapatmaz lardı tek gordugum sorun recovery tusunun calısmaması sorunu cogu lenovoda oluyor zaten kendım kurulum yaptıgım ıcın gerekmıyorduda bana tavsıye edebılırım ama ben hıc tamıre yollamadım o nedenle teknık servıs konusunda cok fıkrım yok

bende kesinlikle lenovo erim. Fiyat ve performans bakımından gayet iyi tercih olacaktır.
Servis kısmı ise şans herhalde. Çok fazla lenovo notebook saattım. 2 tanesinde sorun yaşadım. ikisininde düşme ve darbeden dolayı hdd sorunu vardı.
Birinin garanti süresine 25 gün kalmasına rağmen ikisinde de birebir değişim yapılmıştı.

Geri