Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

led tv ile laptop arasında kablosuz bağlantı kurulabilirmi

Konu, 'Her Telden' kısmında yusufcuk51 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. yusufcuk51

yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

hdmi kablosuyla bağlanıyorum sorun yok ama kablo kalabalığını hiç sevmiyorum böyle bişey olabilir mi aceba... tv samsung: 46es7000 pc: asus k53sv

2. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

tv ve notebookta widi teknolojisi olmasi lazim.kablosuz goruntu aktarimi

3. Crespo467

Crespo467 Aktif Üye

4. omata

omata Site Gezgini

televizyonda da wireless adaptör varsa çok basit. All share programını bilgisayarınada kurman yeterli. Yoksa samsung un kendi adaptörünü alman gerkiyor oda 80-90tl civarı...

5. mkankan

mkankan Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı marka tv bende de var. All share proğramı ile bilgisayarda bulunan video, resim, mp3 vs dosyalarınızı kablosuz olarak doğrudan tv de görüntüleyebilirsiniz. Ama laptopun ekran görüntüsünü doğrudan kablosuz aktaramazsınız. Bu işi Htc firması akıllı telefonlarında Htc Media Link Hd diye bir cihaz tasarlayarak başarmış. Akıllı telefonlarının ekranını doğrudan kablosuz olarak tv ye aktarabiliyor. Hatta oyun oynarken bile kullanılabiliyor. Bende bunu kullananlardanım. Bilgisayar için böyle bir cihaza rastlayamadım. Olsa iyi olurdu. :wink:

6. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

bu program sayesinde tv yi kablosuz olarak bilgisayar ekranı gibi kullanabiliyormuyuz yoksa sadece dosya paylaşımımı oluyor. widi veya dnla kutusu varsa oluyor diye biliyordum. ama bunların kabloya göre kıyaslarsak kalitelerini hiç bilemiyorum. gerçekten hd görüntü aktarmaları mümkünmü acaba.

7. sinefil

sinefil Site Gezgini

Allshare adından anlaşılacağı gibi bilgisayar veya cep telefonundaki dosyaları tvde görmenize yarıyor.Ben dizüstü ile 40D7000imi bağladım,ama büyük boyutlu (mkv) dosyalarda akıcı değil.Sorduğun gibi bilgisayar ekranı gibi kullanılıyor mu denemek lazım.Dur ben biraz bunu deneyeyim bakalım.

8. yusufcuk51

yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

ben de doğrudan aktarmktan bahsetmiştim zaten hocam yani hdmi kablosuyla kurduğum bağlantının aynısını kurmam mümkünmü diye sormuştum tşk ederim bilgileriniz için...

9. ferdison

ferdison Seçkin Üye Seçkin Üye

10. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

evet hocam işte tamamem ekran görüntüsü aktarımını widi varsa yapabiliyor. hem bilgisayar işlemcinin desteklemesi hem işletim sisteminin uygun olması hemde televizyonunun bu özellikte olmasıyla kablosuz sanki kablo varmış gibi kullanabiliyorsun.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal