Led tv de Philips mi Lg mi

Kodla Büyü

tuana1981

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar LEd tv alacağız, 42" (106 ekran) tvlerde aramamız gereken özellikler nelerdir, tavsiyeleriniz neler, şimdiden teşekkürler

SEG al hocam hem ucuz hem kaliteli
yada regale gel aklını kullan aklınıııııhh

led tv de özellikler daha önemli, hani çok dandik bi marka olmadığı sürece..sony,lg,philips pek farkı yok, senin aradığın özellik ve fiyat aralığına göre bak bence..

Ben 47'' LG aldım. LM 760s model. 4000 TL ödedim. Biraz tuzlu oldu ama dehşet oldu...

Arkadaşlar şunu bi inceler misiniz "http://www.kliksa.com/UrunDetay/tv-goruntu-sistemleri/led-lcd-televizyon/900184513"

samsung led almıştım geçensene 50hz olması nedeniyle kayan yazılarda hareketli görüntülerde biraz sorun var....bence philips ya da sony alın.

merhabalar arkadaşlar bende PHILIPS 37 PFL7606H VAR.
BİR SÜREDİR KULLANMAKTAYIM DARTY DEN KAMPANYA İLE 1700 TL YE ALDIM.
1. Sİ SES KALİTESİ HARİKA VE ÇOK TEMİZ Bİ SES VAR TV DE (BU KONUDA BANA GÜVENEBİLİRSİNİZ SES SİSTEMİ MERAKLILARINDANIM)
2.Sİ AMBLİGHT ÖZELLİĞİ SADECE PHİLİPS DE VAR
3. SÜ BU TV NİN ALTINDAKİ AYAKLIĞIYLA DAMBIL GİBİ ÇALIŞABİLİRSİNİZ DOLU METALDİR.
4. SÜ HD UYDU ALICI İLE BU PARLAKLIĞI SADECE PHILIPS VE PAHALI SAMSUNG LAR VERMEKTEDİR.

NOT : TEK KUSURU PHILIPS ALTYAZILARI AYRI BİR DOSYADAYKEN OKUMAZ.BİRDE MKV FİLMİ HARİCİ DİSKTEN OKUTMAK İÇİN Bİ YAZILIM VAR ONU YÜKLEMENİZ GEREKİR AMA ONUDA SERVİS YAPIYO YADA KENDİNİZ DE YAPABİLİYOSUNUZ.

ÖZELLİKLERİ :
Led Televizyon EKRAN BOYUTU: 37``(94cm)Ekran Genişliği
Led Televizyon KONTRAST: 500.000:1 Kontrast
Led Televizyon RESİM GÖSTERİM HIZI: PMR 400Hz
Led Televizyon PARLAKLIK: 450 cd/m2 Parlaklık
Led Televizyon TEPKİ SÜRESİ: 2 ms
Led Televizyon ÇÖZÜNÜRLÜK: 1920x1080 Çözünürlük
Led Televizyon VİDEO SİNYAL ALGILAMA: 480, 576i, 720p, 1080i, 1080p
Led Televizyon 16:9 MODU: Var
Led Televizyon HDMI: 4
Led Televizyon USB GİRİŞ: VAR
Led Televizyon USB 2.0: Mp3, Jpeg, AVI, MKV, H264/MPEG-4 (AVC), MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1, AAC, MP3, WMA (v2 bis v9
Led Televizyon KOMPONENT: Var
Led Televizyon PC GİRİŞİ: Var
Led Televizyon SCART GİRİŞİ: Var
Led Televizyon ETHERNET: Var
Led Televizyon 3D TV: Var
Led Televizyon DVB-C TUNER: Var
Led Televizyon DVB-T: VAR
Led Televizyon WI-FI: Ready ( Opsiyonel Aparat ile)
Led Televizyon NET TV: Var
Led Televizyon SMART TV: Var
Led Televizyon DLNA: Var
Led Televizyon TELETEXT: Var (1200 Sayfa)
Led Televizyon HOPARLÖR: 2x12 W
Led Televizyon GARANTİ: 2 yıl

bence imkanınız varsa öncelikle büyük bir teknoloji mağazasına gidip tvleri kendi gözünüzle karşılaştırın bana göre philips samsung ve sony güzel tvler üretiyor tabi güzel bir tv istiyorsanız fiyatı biraz artırmanız lazım 2000 tl üzeri gibi

LG ve Philips LCD panelleri kendi ortak kurdukları fabirkada üretiyorlar. Yani paneller aynı. Ancak engine olarak Philips daha iyi denebilir. Şu an için dünyada en iyi LED-LCD panel Sharp/Pioneer/Elite (PRO-70X5FD). Maalesef şu an için sadece USA ve Japonya'da satılıyorlar. PDP olarakta 2006 model olmasına rağmen görüntü kalitesi olarak en iyi Pioneer Kuro serisi. Daha sonra Panosonic PDP'ler geliyor. Eğer filmci isen Panasonic VT50 serileri diğerlerinden çok farklı. İstersen bir teknoloji mağazasında aynı HD 3 boyutlu filmi önce Panasonic VT50 serisi bir TV'de izle sonra istediğin herhangi bir başkasında izle. :) Farkını ve dediklerimi o zaman daha iyi anlarsın. :))

cat33' Alıntı:
Ben 47'' LG aldım. LM 760s model. 4000 TL ödedim. Biraz tuzlu oldu ama dehşet oldu...

Uzun zamandır bende LG televizyonlar üzerinde araştırma yapıyorum özellikle 47lm760s modelinde. Son zamanlarda Lg nin bu tv si ve alt segmentlerinde ışık sızması ve bulutlanma hatalarının başını alıp gitmesi canımı sıktı. Philips te pasif 3B gözlük teknolojisini kullandığına göre bu televizyonlara bakmakta da fayda var.

philips42pfl4307K modeli 42" tüm özellikleri var
teknosadan 1799 liraya aldım,gayet de güzel
tavsiye ederim
aynısı LG olursa 2500 liraya satıyorlar

vay arkadaş millet bi tv ye 4000 lira verebiliyor. Biz boşuna ağladık meydanlarda o zaman.

LG 42LW5500 modelini aldım.(1769 lira - gittigidiyordan). 2 aydır kullanıyorum. 3d 600hz ve smart özelliği var. çok memnunum. filmlerde ve hd görüntülerde müthiş sonuçlar veriyor. ayrıca tanımadığı format yok. mkv, divx mp3 mp4 ne versen okuyor. altyazı desteği de çok iyi. LG derim ben. hertz olayı önemli bu arada yüksek olanı tercih edin. görüntüde çok fark ediyor.

dün bi teknoloji mağazasında televizyonların görüntü kalitesini karşılaştırdım.Markalarını görmemek için biraz uzaktan inceledim.Bir tanesinin görüntüsü diğerlerinden o kadar farklı o kadar canlıydı ki hayret ettim :eek: . Markasımı Panasonic miş. :+1:

tuana1981' Alıntı:
Arkadaşlar LEd tv alacağız, 42" (106 ekran) tvlerde aramamız gereken özellikler nelerdir, tavsiyeleriniz neler, şimdiden teşekkürler

lg al ben philipsh aldım ama memnun değilim..

Son zamanlarda led alan kimler var :) benim kafam allak bullak oldu . lg derken şimdi panasonic çıktı

Tv yi kullanaçağınız odanız kaç m2 ve tv ile mesafeniz ne kadar olaçak, maximum ne kadarlık bir fiyata çıkabileçeksiniz. TVden olması gereken bir özellik varmı. Bu tür bilgileride vermiş olsaydınız size daha sağlıklı bilgi verebilirdik diye düşünüyorum.
Ben 3 ay öncesi 24 ay vade ile 2600 tlye LG 47LM660S aldım Digitürk bütün paketlerine de üye oldum filmlerde görüntü çok güzel maçlarda da beklediğim pürüzsüz performansı buldum desem yalan olur sanki bulutlanma yapıyor gibi geliyor yada benim kuruntum. Ayrıca benim salon 27 m2, 5 m uzaktan izliyorum tvyi duvara monte edince 47 inç bile gözüme küçük görünmeye başladı. Satıcı arkadaşı ikna edersem 55 inç ile değiştirmek niyetim var. Tvnin sesi yüksek çıkma açısından gayette tatmin edeci.

Ben düşünmeden LG alırım; ikinci seçenek Samsung olur.
(Şu an LG LCD TV kullanıyorum.)

Geri