LED TV alanlar ve almayı düşünenler

Kodla Büyü

ALPONLINE

Aktif Üye
LED TV alanlar ve almayı düşünenler
LED TV alanlar aldıkları ürün hakkındaki görüşlerini
LED TV almayı düşünenler inceledikleri ürünleri artılarını eksilerini burada paylaşırsa sevinirim

Fiyat olarak bütçene uygun oldukları için mi fiyat/performans oranı iyi olduğu için mi yoksa en iyisi oldukları için mi bunlar kaldı geriye hocam?
Bide oled ler led lerden daha üst mü yoksa daha alt ürün mü?

fiyat olarak 3 bilrayı baz aldım
Sony paneli kaliteli
Samsungun görüntüsü daha iyi
Her ikisinin usb mp3 film vb desteği var ama samsung daha çok format destekliyor
Sony internet wifi tv olayı var enerji tüketimi daha iyi
LedTV de bu iki markanın daha iyi olduğunu düşünüyorum, yanılıyor olabilirim. Mesela plazma düşünseydim pioner veya panasonic bakardım.

Diğer modellerde gözümden kaçmış olan kaliteli bir ürün olabilir sizde ekleyin bu konuyu o nedenle açtım.

Özal rahmetlinin dediği gibi benim memurum işini bilir vallahi...fakir yok ülkemde yahu... :shock:

zotri' Alıntı:
Özal rahmetlinin dediği gibi benim memurum işini bilir vallahi...fakir yok ülkemde yahu... :shock:
Taksitle falan ödenir dert değil, almayı düşünüyoruz teknolojiyi takip ediyoruz düşmesini bekliyoruz zaten...
Zenginlik bilgidir, anlamdığı konuya atlayan beyinler fakir olmasın!

ALPONLINE' Alıntı:
zotri' Alıntı:
Taksitle falan ödenir dert değil, almayı düşünüyoruz teknolojiyi takip ediyoruz düşmesini bekliyoruz zaten...
Zenginlik bilgidir, anlamdığı konuya atlayan beyinler fakir olmasın!

bravo bravo çok iyi yorum yapmışın...ekders kökders diye ağlamak yok sonra....

çözünürlük,
DVI bilgisayar bağlantısı varmı bakarım hepsinde vga bağlantı var ama DVI ve HDMI önemli
piksel aralığı, pikselleri geniş tutup büyük ekran almak yerine çözünürlük fazla iken piksel aralığı düşük olan daha küçük bir tv almak akıllıca olur
tepkime süresi ekranda görüntünün oluşması ve titreşmemesi için düşük olmalı..
100HZ-200hz (normalda 50 HZ dir.. her 50 hz için ek bir tuner katı konduğu için fiyatı etkiler) televizonun televizyon performansı yani..
çıkış çeşitliliği.. ileride birçok bağlantı yapman gerekebilir..

ince ve hafif olması.. bu fiyatı etkileyen önemli etkenlerden biridir..

kolay gelsin bende alacağım ama önce ev için para biriktireceğim sanırım..

Teşekkürler tayinci bende bir-iki şey ekleyeyim;

LCD alacaklar biraz bekleyip LED TV alsınlar derim çünkü

Çünkü LCD de Floresan Lambalar kullanılır ışık gücü ve ömrü kısadır zamanla renklenir. Elektrik tüketimi yüksektir

LED'ler ise adından da anlaşılacağı üzere Işık Yayan Diyotlar (LED'ler) geleneksel ampullerden daha az enerji ve alan kullanarak renkli bir ışık yayarlar. LCD TV ye göre daha incedir ve daha iyi bir görüntü sunarlar.

Sony ''Edge LED'' diye bir teknoloji kullanıyor bu led ışıkların arkyaa değilde kenara dizilmesi teknolojisidr. Yansıtıcılarla eşit yayılan ışık daha iyi bir görüntü sağlar .

Plazmalar ise hala çok elektrik tüketiyorlar. Ama düşük kaliteli yayınlarda daha iyi sonuç veriyorlar. Kontrast ve yineleme oranları daha yüksek.

Gelceğe yönelik bir TV almayı düşünüyorsanız
karasal digital yayın desteği olan full hd, 100 hz, kontrast oranı yüksek, Wi-fi, Ethernet, Net TV, USB oynatıcılı, HDMI özellkileri olan bir led tv almanızı tavsiye ederim. 40 inc Led TV'ler 1500 liraya kadar düştü.

ALPONLINE' Alıntı:

Çünkü LCD de Floresan Lambalar kullanılır ışık gücü ve ömrü kısadır zamanla renklenir. Elektrik tüketimi yüksektir

LED'ler ise adından da anlaşılacağı üzere Işık Yayan Diyotlar (LED'ler) geleneksel ampullerden daha az enerji ve alan kullanarak renkli bir ışık yayarlar. LCD TV ye göre daha incedir ve daha iyi bir görüntü sunarlar.

Sony ''Edge LED'' diye bir teknoloji kullanıyor bu led ışıkların arkyaa değilde kenara dizilmesi teknolojisidr. Yansıtıcılarla eşit yayılan ışık daha iyi bir görüntü sağlar .

Plazmalar ise hala çok elektrik tüketiyorlar. Ama düşük kaliteli yayınlarda daha iyi sonuç veriyorlar. Kontrast ve yineleme oranları daha yüksek.

karasal digital yayın desteği olan full hd, 100 hz, kontrast oranı yüksek, Wi-fi, Ethernet, Net TV, USB oynatıcılı, HDMI özellkileri olan bir led tv almanızı tavsiye ederim. 40 inc Led TV'ler 1500 liraya kadar düştü.

hocam tavsiye ettiğiniz özelliklerde önerebileceğiniz bir model var mı?
saygılar..

formator11' Alıntı:
ALPONLINE' Alıntı:

hocam tavsiye ettiğiniz özelliklerde önerebileceğiniz bir model var mı?
saygılar..

UE-40C6000 SAMSUNG LED TV
http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_UE-40C6000-LED-TV,16086.html

KDL-40EX700 SONY BRAVIA LED TV
http://www.istanbulbilisim.com.tr/s...iyatlari-taksit-avantajlari-servis,16690.html

40PFL5605 PHILIPS LED TV
http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_40PFL5605-LED-TV,15469.html

42LE5300 LG LED TV
http://www.istanbulbilisim.com.tr/LG_42LE5300-LED-TV,15989.html

Geri