Led tv önerisi

Kodla Büyü

tuncay2744

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, ben şimdiye kadar hiç tv araştırmadım. 50" ve üzeri bişey alalım diyoruz. Nelere dikkat etmem gerekir?
Hangi özellikler önemli?
Hangi marka model önerirsiniz?
Tv alırken bilinmesi gerekenler neler?

sayfa yenileme hızı Hz yüksek olmalı (en aşağı 200, türksat 6A için 600hz)
paran varsa panasonic tavsiye ederim.

harun erdem' Alıntı:
sayfa yenileme hızı Hz yüksek olmalı (en aşağı 200, türksat 6A için 600hz)
paran varsa panasonic tavsiye ederim.
hocam daha yeni 4A çıktı, bu 6A nedir? 6A ya geçince 600 hz altı yayın alamıyacakmı?

en 200 mhz hızında, 3d ve smart özelliği olan, wifi gibi önemli özellikleri olsun, lg tavsiye ederim 47lm660s modeli var bende hocam.

bende LG 42LA620S var
3d özelliği var ancak pek kullanmıyorum o gözlüklere daha alışamadım sanırım başımı ağrıtıyor. 3d film izliyorsan daha büyük ekran almanı tasiye ederim.
wifi sayesinde internet üzerinden film izleyebiliyorum. ancak tek parça olan filmlerde hazıfası doluyor. filmi tekrardan başlatmak zorunda kalıyorum. ayrıca tvyi modem olarak da kullabiliyorsun. kablosuz aldığı sinyali eve yayıyor.

ancak bu televizyonu geçen yıl piyasa fiyatından 200 tl altına aldım. memnunum.

ymb' Alıntı:
Vestel 42PF9060 kullanıyorum. 47PF9090 alabilirsin, en yeni model, çifte ekran, 600Hz vestel smart center android uygulaması ve kaliteli bir televizyon. 1900 liralara kadar bulabilirsin. Şimdi alacak olsam kesinlikle başka televizyon bakmam.
:+1:Çok güzel bir cihaz

Arayacağınız Özellikler
Full HD ve en az 400Hz (40 inc ten küçük boyutlarda olmayabilir.)
Dahili Uydu Alıcılı (Tek kumandayla tüm işlemleri yapabilirsiniz, ek cihaza gerek kalmaz.)
Bolca girişi olsun (Scart, HDMI, USB vs.)

Kalanı paraya bakar

şuan 4A çıktı ama 2016 kendi uydumuzu fırlatacağız ve 2016 sonunda yayınlar tekrar değişecek, şuan 4A da 200 Hz yetiyor, 6A da daha yüksek olacak, birkaç yıl sonda değiştirmek istemiyorsan 600Hz al derim.

Dahili uydu alıcıları çok yavaş çalışsa da (kanal geçişleri, kanal tarama vb.) tek kumanda olması açısından önemli.
3 boyutlu özelliğini ilerisi için düşünebilirsin ama çok arayacağın bir seçenek değil bence.

Samsung led tv için (dahili uydu alici+3D+wifi+Smart+full hd) önerinize ihtiyaç var
Oturma odası için led tv bakıyorum.
Uzunluk: 5,5 m Genişlik: 3,5 m oda için
(3 yıl sonra şuan ki evi değiştirme ihtimali var)

Limit max:2.100-2.200TL

Boyutu dahil Diğer özellikler size kalmış. Akıllı kumandayı çok övüyorlar. Akıllı kumanda da olsun diyelim mi?
Kesinlikle olmazsa olmazım: kanal geçişi yavaş olmasın. (Lg ve philips için kanal geçişi yavaş deniyor forumlarda)

Teşekkür ederim arkadaşlar konuyu açalım çok olmuştu. Paraya kıyıp UltraHD 4K Lg bi makine aldık. Görüntü güzel ama ses daha iyi olabilirdi. 4000 tl ye aldık ama aynı özelliklerde Sony 8-9 bin civarında..

vestel 47pf9090 yeni aldım 1900 tl 9 taksit.
hoşuma gitti televizyonda ne istersen var. fiyatıda iyi. özellikle tasarımını çok güzel yapmışlar.
bir de yerli üretim olmasından dolayı tercih ettim.

Geri