Lazer yazıcıda kağıt lekeli çıkıyor. Nasıl düzeltebirim?

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
HP M1120 model lazer yazıcıda çıktı alırken kağıdın sol kısmında şerit halinde sayfanın başından sonuna kadar leke bırakıyor. toneri çıkartıp temizledim ama fayda etmedi. her seferinde daha da koyulaşıyor. nasıl düzeltebilirim bileniniz var mı?

drum denen parçayı temizlemeniz gerekiyor hocam, genelde yeşil renkli bir silindirdir.

Hocam sorununuz büyük ihtimalle tonerin aşırı dolu olması ve dolu olduğu için toner bu şekilde fazlalığı atmaya çalışıyor.
Hangi renk ise toner deliğini açarak kapalı bir kutu içine birazını boşaltın ve daha sonra tekrar deneyin.

hocam ek olarak şunu söyleyim drumla plastik kısım arasında çatlak ufak bir kırık falan varsa ondan da olabilir...

Zizu_' Alıntı:
Hocam sorununuz büyük ihtimalle tonerin aşırı dolu olması ve dolu olduğu için toner bu şekilde fazlalığı atmaya çalışıyor.
Hangi renk ise toner deliğini açarak kapalı bir kutu içine birazını boşaltın ve daha sonra tekrar deneyin.

hocam toneri mayıs ayında doldurdum. o zamandan beri bi sıkıntı yoktu. sonr bir haftadır böylr yapmaya başladı.

buyey' Alıntı:
hocam ek olarak şunu söyleyim drumla plastik kısım arasında çatlak ufak bir kırık falan varsa ondan da olabilir...
teşekkür ederim hocam...

hocam dramın kağıt kısmında iz bırakan alanını gözlemleyin çizik felan var mı? Dramın manyetikliği de kaybolmuş olabilir. Hocam kolonya ve kağıt havluyla temiz bir şekilde bi daha sil ve kesinlikle el sürmeden tak. Bakalım değişecek mi. Ben şuan da halen kullandığım dramla 16.000 sayfa çıktı aldım. halen de alıyorum

Geri