Larry Page: Türk kullanıcıları bunların hesabını verecek

Kodla Büyü

engin724

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Google’ın kurucusu Larry Page: Türk kullanıcıları bunların hesabını verecek dedi

Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.

NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?
Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarak kullandıklarını tespit ettiklerini belirten Larry Page “Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, Facebook’a girmek için Google’a Facebook yazmak, Twitter’a girmek için Google’a Twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. Böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? Derin ve detaylı analizler yapmasak Türkiye’de insanların Google’ı çok sık kullandıklarına inanmaya devam edecektik” dedi.

BİZİ ZARARA SOKTULAR
İlk başlarda sadece Türkiye’den Google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten Page, “Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”

HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ
Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.

Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor.

KAYNAK: http://gençbilişim.net/2011/12/18/googlein-kurucusu-larry-page-turk-kullanicilari-bunlarin-hesabini-verecek-dedi/

Altinda ustunde bi yerinde şaka filan yazin mazallah ciddiye alanlar olabilir

"HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ
Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.

Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor."

İşte buna çok güldüm. Bu haber gerçek mi? Yoksa fıkra filan mı? :++:

Şaka ama Aslında çok doğru. Yıllardır çevremdeki öğretmenlere bile öğretemedim. interneti açtığında karşısında google yi görmeyen internet yok deyip yaygara kopartıyor.

Haberin doğru olup olmadığını bilmeden paylaşmıştım aslında. Büyük ihtimalle de doğru değildir ama benim eşim bile bütün sitelere bu yöntemle giriyor :D

engin724' Alıntı:
Haberin doğru olup olmadığını bilmeden paylaşmıştım aslında. Büyük ihtimalle de doğru değildir ama benim eşim bile bütün sitelere bu yöntemle giriyor :D
..
bilmemek mi neden yoksa ÜŞENGEÇLİK mi :)
ya da güven....

xodeda' Alıntı:
Şaka ama Aslında çok doğru. Yıllardır çevremdeki öğretmenlere bile öğretemedim. interneti açtığında karşısında google yi görmeyen internet yok deyip yaygara kopartıyor.

bende çok yaşadım bunu :)

Geri