laptopumda masmavi ekran :S

Kodla Büyü

esma2010

Üye
arkadaşlar 1.5 senelik bir laptopum var
geçen sene de bu zamanlar hata veriyordu, servise gönderdik, anakartı değiştirilmiş
şimdi aynı hatayı veriyordu son zamanlarda ve kapanıyordu
(runtime error diye bir hata )
akşam da aynı hatayı verdi kapandı, tekrar açmak istedim hemen yine kapandı, bekledim biraz yine açtım yine kapandı
en son soğuk hava üflettim bi daha hiç açılmadı :(
şimdi normal açılıyor gibi başlıyor ama masmavi bir ekran geliyor ve öyle kalıyor
ekran da ;
stop : c0000218registry file failure
diye uzuun uzuuun cümleler yazıyor

anakart mı yandı acaba, fikri olanlar paylaşabilir mi

anakart yanmıs olsa ekranda o hatayı gorme sansınız pek olmazdı
elınızde varsa portablw xp cd ıle acmayı deneyın

Hocam harddiskinizde badsector oluşmuş eğer mümkünse tüm bölümleri silip yeniden yapılandırın. Yok onarmak isterseniz Hirens.BootCD içindeki araçları kullanarak onarabilirsiniz.
İşletim sisteminiz açılıyorsa C: ve D: bölümlerine sağ tıklayın özellikler>araçlar>disk denetimi burdan hataları onarı seçin.

Başka bir itimal raminizde sorun var. Eğer iki tane takılıysa tek tek söküm test edin hangisi sorunluysa onu çıkarın.

hasari' Alıntı:
Hocam harddiskinizde badsector oluşmuş eğer mümkünse tüm bölümleri silip yeniden yapılandırın. Yok onarmak isterseniz Hirens.BootCD içindeki araçları kullanarak onarabilirsiniz.
İşletim sisteminiz açılıyorsa C: ve D: bölümlerine sağ tıklayın özellikler>araçlar>disk denetimi burdan hataları onarı seçin.

Başka bir itimal raminizde sorun var. Eğer iki tane takılıysa tek tek söküm test edin hangisi sorunluysa onu çıkarın.
:+1:

hasari' Alıntı:

hocam mavi ekrandan başka birşey çıkmıyor :(
vista kurulum cd si taktım onu da açmadı
ram bir tane var ayrıca sökme lüksüm yok çünkü laptop ..
sanırım garantiye göndereceğim

Geri