laptopdan tv ye görüntüyü aktarma

Kodla Büyü

asli_1185

Aktif Üye
arkadaşlar anasınıfımıza yeni atanan öğretmenin dell marka laptobu var, biraz eski.
şimdi daha önce diğer öğretmenlerin laptobunu tv ye bağladığımda sorum yoktu. bu laptopda ayarları yapıyorum. masaüstünü 2. bu monitöre genişlet diyorum. masaüstü arka planı geliyor ama simgeler (masaüstü öğeleri, bilgisayarım, belgelerim...) gelmiyor. nedenini anlamadım. iki ekranda tanımlı. nasıl çözebiliriz bu sorunu. yardımmm..

bilgisayar ekranındaki bir simgeyi sağ tarafa sürükleyin(ekran dışına) tv de görünmesi lazım. İkinci bir sanal ekran düşünün.

HOCAM ÇOK PRATİK BİR BİLGİ. İLK DEFA ÖĞRENİYORUM. BENDE KLONLAMA VARSA ONU YAP DİYECEKTİM.

Ekran kartı ayarlarıyla ilgili bir sorun daha önce başıma gelmişti ekran çıkış ayarlarını kurcala...

çözünürlükten ekranı yineleyi seçerek yapabilirsiniz yada ekran kartı ayarlarından klonlamayı ayarlamanız gerekiyor...

ekran genişletme değil de ekran klonlama seçeneğini işaretlemelisin..

Fn tuşu ile birlikte F tuşlarından üzerinde - iki tane monitörü simgeleyen kare, ve karelerin arasında "/" olan - tuşa basarsan da geçiş yapar...

arkadaşlar çözünürlüğü denedim olmuyor. 1024*768 de sadece masaüstü arkaplan gözüküyor. diğerlerinde zaten bilinmeyen diyor. masaüstümü bu monitöre genişlet ve birincil monitör olarak kullan var. yani ekran klonlama yok. ekran kartı ayarlarını nasıl yaparım tarif ederseniz. klonlama nasıl yapılır. yardımlarınızı bekliyorum.

ali04' Alıntı:
bilgisayar ekranındaki bir simgeyi sağ tarafa sürükleyin(ekran dışına) tv de görünmesi lazım. İkinci bir sanal ekran düşünün.

arkadaşımızın dediği doğru. ekranın sağ tarafına doğru çalıştırılacak uygulamayı götürün. bunun avantajı öğrtmen kendi masa üstünde çalışırken öğrenciler farklı bir masaüstünü görüyor.

yok hocam o olmuyor. istediğin gibi taşı. ayarları bilen anlatabilirse nasıl yapacağımı sevinirim.

masaüsütünde sağ tıkla grafik seçenekleri-pano sığdırma..ordAN klon ekranlarını seçersen olması lazımmm...

sağ tuşda grafik seçenekleri yok hocam. simgeleri yerleştir, yenile, yeni, özellikler var. ordan bazı laptoplarda ekran ayarlarına giriyordum ama bunda sadece bunlar var. orda yok.

hocam masaüstündeki simgeler ekrana sığmadığı içinmi görünmüyor yoksa simgeler ekranda hiç mi yok?
bunu anlamak için leptopda simgeleri bi ortaya falan sürükle görünecek mi?

bence ekran kartı güncellemesi. simgeler ekranda hiç görünmüyor. sadece arka plan var. güncellemeyi indirelim bakalım.

ekran kartına ait sürücüyü sil, sitesinden sürücüsünü indir, kur. Klonlama yine olmuyorsa, ya grafik kartıyla ilgilidir, ya da projeksiyonla. Başka projeksiyonla denedin mi hiç?

projeksiyon değil. tv ye bağlıyoruz hocam. anasınıfı için. deniycem. ekran kartını bakalım. teşekkürler.

bu bir sorun değil. Aynı anda hem bilgisayarı kullanıp hemde video oynatmak için kullanılan bir özellik. videoyu sağa sürükleip tam ekran yapın bilgisayarı kullanmaya devam edin.

Geri