Laptop donuyor, mavi ekran hatası veriyor

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. dell laptop donuyor ve mavi ekran hatası veriyor. bunu bazen sistem yüklerken yapıyor. bazende sistem yüklendikten sonra. görünür hiçbir problem yok. buradan portable win 8 yükledim onunla açtım yine dondu. işlemci sıcaklığını ölçüyorum 49 derece civarı. ne dersiniz problem nerede olabilir?

Ekli dosyalar

• fkf2s.jpg
    fkf2s.jpg
    111.9 KB · Görüntüleme: 656
Sayın hocam, muhtemelen sabit diskinizle ilgili bir sorun olabilir. Değiştirme imkanınız varsa, değiştirip, deneyin.

reset atın otomatik kurtarma seçenekleri gelecektir
kurulum usb yada dvd nizi takın windows 8 yenileyin seçeneğini seçin(dosyalarınızı kaybetmeden). 15dk içerisinde sistem onarılıp açılır. Dosya resim vs. silinmez ancak kurduğunuz programları tekrar kurmanız gerekir. ve sürücüleri de.

buyey' Alıntı:
Selamün aleyküm arkadaşlar. dell laptop donuyor ve mavi ekran hatası veriyor. bunu bazen sistem yüklerken yapıyor. bazende sistem yüklendikten sonra. görünür hiçbir problem yok. buradan portable win 8 yükledim onunla açtım yine dondu. işlemci sıcaklığını ölçüyorum 49 derece civarı. ne dersiniz problem nerede olabilir?

hocam kurmuş olduğunuz programları yazarmısınız.

ben forumdan shadow defender programını kurduktan sonra bu şekilde yapmaya başladı tekrar format attım shadow yerine comodo programını kurdum şuan bu sıkıntı ile karşılaşmıyorum

musara' Alıntı:
buyey' Alıntı:

hocam kurmuş olduğunuz programları yazarmısınız.

ben forumdan shadow defender programını kurduktan sonra bu şekilde yapmaya başladı tekrar format attım shadow yerine comodo programını kurdum şuan bu sıkıntı ile karşılaşmıyorum

hocam program kurmaya fırsat kalmıyor ki ofis kuruyorum bir iki tanede sürekli kurduğum program.
sabitdiski bir kontrol edeyim...

Eğer yazılım(program) çakışması(adres) yoksa sorun büyük ihtimalle harddisk'te bir ihitmal RAM bellekte de olabilir.. Aynı sorunu bende yaşadım önemsemedim harddisk gitti.. Bütün bilgilerimde gitti.. yedeğin yoksa en kısa sürede verilerini yedekle hocam ne olur ne olmaz...

aynen sabit disk te de olabilir bir kontrol et bakalım ama arkadaşında dediği gibi yinede yedeklenecek verilerini al ne olur neolmaz

Sorun daha çok ram gibi hocam. Eğer iki modül ram varsa birini çıkarıp tek tek takarak kontrol et.

arkadaşlar sorun sabitdiskteymiş bayaa bir bad sector var. hepinize çok teşekkür ederim.
bad sectorleri tamir eden program tavsiye eder misiniz? gerçi düzen tutmuyor galiba ama

buyey' Alıntı:
arkadaşlar sorun sabitdiskteymiş bayaa bir bad sector var. hepinize çok teşekkür ederim.
bad sectorleri tamir eden program tavsiye eder misiniz? gerçi düzen tutmuyor galiba ama
Sen yeni HDD al hocam bad sectorlarin çözümü yok. :)

Geri