Laptop batarya satın alma...

Kodla Büyü

engin20020

Aktif Üye
Dell inspiron 6400'üm var. Şu anda pil hiç algılanamıyor. Yani artık şarj edebilme özelliğini tamamen yitirdi. Yenisi 150 ytl civarında. Ancak bir arkadaştan şöyle bir şey duydum. Bataryanın içi açılarak içindeki lityum batarya hücreleri değiştirilebiliyormuş ve böylece daha ucuza geliyormuş. Fikri olan varmı bu konuda. Hiç duydununzmu böyle bir şey. Sizce yapılabilirmi?

Re: Laptop batarya tamiri

hocam bende asus 2400 serisi laptop vardı. bataryası dediğiniz gibi hiç şarj olmuyordu. nokianın bataryalarından seri -paralel bağlayarak (yaklaşık 10 adet) 45 dakika şarj gider vaziyete getirmiştim. eğer ki şarj devresinde sorun yoksa dediğim yöntem işe yarayabilir.

Dell inspiron 6400'üm var. Şu anda pil hiç algılanamıyor. Yani artık şarj edebilme özelliğini tamamen yitirdi. Yenisi 150 ytl civarında. Ancak bir arkadaştan şöyle bir şey duydum. Bataryanın içi açılarak içindeki lityum batarya hücreleri değiştirilebiliyormuş ve böylece daha ucuza geliyormuş. Fikri olan varmı bu konuda. Hiç duydununzmu böyle bir şey. Sizce yapılabilirmi?

Derken hepsiburada.com'da dell inspiron 6400 için uyumlu iki tane batarya buldum.
1.si http://www.hepsiburada.com/Liste/retro- ... yId=106854 yüksek kapasiteli diye belirtilmiş.
2. si http://www.hepsiburada.com/Liste/retro- ... tid=bs4911. Bunun fiyatı diğerinden 40 tl az. İkisininde özelliklerine baktım. Ancak hücre sayıları belirtilmemiş. sadece mAh değerleri farklı.

Bunlardan birisini satın almak üzereyim. Kafama takılan şeyleri sizlere sormak istedim. Öncelikle retroyu bilirmisiniz. Alsam hata edermiyim. İkincisi bendeki arızalı bataryada replace only with dell battery module type gd761 or kd476 diyor. Yani sadece bu modellerle değiştirin diyor. Buna dayanarak yüksek kapasiteli pili alırsam bilgisayarımda çalışırmı. Bendeki pil 6 hücreli.

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

hocam bende dell inspiron 1520 vardı, pil algılanmadı hatasını hiç görmedim ama şarjı çok çabuk bitiyordu, idare ettim ama bir yere kadar 160 civarında sanırım batarya almıştım. şu an memnunum. batarya işi elektrik işi şakaya gelmez hocam. makinene zarar verir fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynıdır zaten iyi olanından almanı tavsiye ederim, başın ağrımaz.(Not: iyi olan genelde biraz daha pahalı olan oluyor :) )

Hocam iyi olan pahalı oluyor dedin. evet katılıyorum genellikle öyledir. ancak verdiğim linkleri incelediysen eğer mAh değerleri farklı. bu hücre sayısının farklı olabileceğini mi gösterir. pahalı olanı almayı istiyorum. ancak şu an elimde arızalı olan 100 tl lik olan

engin20020' Alıntı:
arkadaşım benim haptop da 640 modeli.aynı sorunla karşı karşıyayım.

Engin hocam bende de dell 1535 studio var,alalı yaklaşık 1,5 sene oldu batarya aniden şarj olmamaya başladı.Garantisi olduğu için aradım, bataryayı değiştirdiler daha 1 hafta falan oldu. Şimdi ise girişi çıkartıp taktığımda bazen aynı sorunu yaratıyor açıkçası ben de tereddütteyim garantiyi tekrar arasam mı aramasam mı diye.İnternette araştırmıştım, bu güç girişinde manyetik alan problemi nedeniyle bu tür bir arıza verebiliyormuş hiç araştırdınız mı?

Geri