Laptop almak istiyorum. Ne alacağım?

Kodla Büyü

ayme34

Site Gezgini
Laptop almak istiyorum. Nasıl özellikleri olmalı. Nelere dikkat etmeliyim. Kataloglara bakıyorum özellikler listesindeki birçok terimi anlamıyorum. Bu terimlerin anlamlarını hangi durumda daha iyi olduğunu açıkca anlatan bir adres var mı? Donanım konusunda uzman birinden iyi bir laptop un özelliklerini istiyorum mümkünse.? Öyle bir laptop olmalı ki beni uzun yıllar idare edebilsin.

ayme hocam terimlerden anlamadığını yazmışsın buna göre yazıyorum bi defa hiçbir laptop seni uzun yıllar idare etmez madem özelliklerden fazla anlamıyorsun fiyatlardan ve markalardan hareket et değişik firmaların aynı model laptop fiyatlarına bak marka olarak ise eğer paraya kıyacaksan toshiba al derim orta kalite istersen asus almalısın orta malı istersen dell acer gibi markalar al asus bunların hepsinden kalitelidir. toshibada asustan kaliteli. asus markada 1750-1850 ytl den aşağı para problemin yoksa düşünme toshibada ise 2000-2100 ytl den aşağı düşünme derim bu fiyatlar piyasada uygun fiyatla veren firmalar için. giderde 1750 ytl lik laptop a 1900 çeken firma olursa iş değişir. kolay gelsin

hocam ilk önce bilgisayarda ne yapacağına karar vermen gerekli.
Bilgisayarda oyun oynayacaksan eğer paylaşımsız ekran kartı alman lazım en az 256 mb olanlarından. Eğer sadece okul işleri ve ofis uygulamaları ile uğraşacaksan paylaşımsız ekran kartları olanlardan alman senin için yeterli olacaktır.
Diğer teknolojiler zaten genelde bütün hepsinde aşağı yukarı aynı.
İşlemci olarak ta intel core 2 duo işlemcileri tavsiye ederim ve işletim sistemi vista kullanacaksanız eğer en az 2 gb ram almanız gereklidir.
Size söylediğim özelliklere sahip bilgisayarın linkini aşağıda veriyorum.
http://www.hepsiburada.com/productdetai ... id=bd71319

Ama ilk önce hangi alanda kullanacağınız önemli.
Benim söylediğim özellikteki bilgisayarlar 2000 ytlnin üzerinde ekran kartı paylaşımsız olursa eğer daha aşağılara bulabilirsin.

bir kaç şey eklemeyi unutmuşum.
Laptop alırken kamerası dahili olanlardan alırsanız zorluk çekmezsiniz.

Geri