Laboratuvar Olmayan Okullarda Bilişim Teknolojileri

Kodla Büyü

Süvarim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese hayırlı günler ve iyi tatiller...

Sevgili arkadaşlar benim çalıştığım okulda laboratuvar falan yok. Akıllı tahtalar da geleli yaklaşık olarak bir sene oldu. Fiber gelmedi. Ancak ben sürekli ders anlatmaktan sıkıldım. Yani sıkıldım derken uygulama yaptıramamaktan sıkıldım. Köy okulu olduğu için öğrencilerin durumu da ortada. Evlerinde bilgisayar falan da yok ödev dahi veremiyorum. Akıllı tahta ile öğrenciler arasındaki etkileşim de bir yere kadar sağlanabiliyor. Basit bir excel bile anlatmadım hiç. İçimde scratch, html, css gibi dersleri anlatamamanın verdiği bir sıkıntı var. Sırf mesleki tatminlik yaşayamadığım için bu dönem tayin olmayı düşünüyorum. Bu sene 3,5 senem dolacak. Bu kadar yıl hep tek taraflı ders anlatmak beni doyurmuyor açıkçası. Onlara daha fazlasını yapmak istiyorum.

Benim gibi olanlar varsa o hocalarım ne gibi yol izliyor çok merak ediyorum. Sizler neler yapıyorsunuz ya da bana ne önerirsiniz?

Aynı durumdayız hocam. Bi de ben merkez okuldayım. Ama yine de Bt sınıfı yok.

yağmur07' Alıntı:
Aynı durumdayız hocam. Bi de ben merkez okuldayım. Ama yine de Bt sınıfı yok.

Bazen böyle öğrencilerin sıkıldığını gördüğün halde elinden bir şey gelmemesi çok üzücü.

Hocam ben de yaşadım aynı sorunları uzun süre.bizde et de yoktu.gerçi hala yok.Allahtan sonra bi kaynak bulduk da 12 pc topladım.Bt sınıfı yokken sözlü yapardım teorik konularla ilgili..
3 soru sorardım.verdikleri cevaplara göre bir not verir bu notu istermisin diye sorardım.İstemem diyene not vermezdim.bazıları pazarlık ederdi.notumu biraz yükselteyim derdiyle defteri karıştırmaları bile yeterdi aslında ama bu şekilde kendileri de eğlenirdi.

aynı durumdayız hocam çocuklara yaptıracak etkinlik arıyorum pivot da bişeyler yaptık ama ondan da sıkıldılar artık ne yapacağımı bende bilmiyorum

bilgisayar ağlarını, alt ağlarını anlatın, ikili sayı sistemi fln o şekilde zaman geçer

Geri