laboratuvar şefliği,değişimi

Kodla Büyü
merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var okulumuzda yakında bazı atölye şeflerinin süresi dolduğu için değişim olacak ancak yine yüksek ihtimalle aynı kişiler atölye şefi olacak çünkü değerlendirme formuna göre atölye şefliği yapan kişiye 4 yılda 2 puan verildiği için ve öğretmen olarak devam edene yılda 0,16 puan verildiğinden dolayı benim onlardan 12 yıldan fazla öğretmenlik yapmam gerekli bu 2 puanı geçmek için. Tabi birde onlarında atölye şefliğinden önce öğretmen olarak çalıştıkları yıllar düşünülürse +öğretmenlik puanları da olduğu için benim olmam imkansız gibi görünüyor. Bir kere şef olan hep olacak gibi ancak internette baktığımda iki faklı evrak buldum bununla ilgili,evrakın birisinde Tezsiz yüksek lisansa puan vermiş diğerinde hiç vermemiş hangi evrakın güncel olduğunu ben bulamadım ikisinde de 2018 yazıyor bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba eğer tezsiz yüksek lisans sayılıyorsa o durumda ordan puan alacağım için şef olabilirim.
hangi evrak güncel kesin bilgisi olan var mı ?

Ekli dosyalar

• 20180901-6-1.pdf
    33.1 KB · Görüntüleme: 28
  • 21101958_ek5_degerlendirme_formu.pdf
    87.3 KB · Görüntüleme: 23
Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde var
ek 5 tezli yüksek lisans kabul ediliyor.

Ekli dosyalar

• DOC-20220601-WA0003..pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 39
Şeflik puanlama ölçeği Bu linkteki Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinin eklerinde yer alıyor.

Öğretmenlere her yıl için 0,16 değil 0,36 puan veriliyor hocam. (4 yıldan fazlası için yarısı o ayrı konu)
Aşağıda 10 yıllık bir öğretmen ile 10 yıllık son 4 yılını şef olarakk geçirenlerin puanını yazdım. aradaki fark 1.28 puan. çok ta fark yok yani. diğer maddelerle rahat kapanır fark. mesela bir takdir belgesi

tablo.png

Zaten kaç yıllık olursa olsun fark hep 1,28 oluyor.

Hımm anladım hocam teşekkür ederim bulamamıştım bu belgenin nerede olduğunu.
bu durumda yüksek lisans veya ödül yoksa bir kere şef olanı geçmek çok zor şef olan yıllarca şef olarak kalacak….
Hocam şeflik biraz da okulun ameleliğidir. Çok da avantajlı bir tarafı yok bana göre. Tabii tercih meselesi bir şey diyemiyorum.

Öğretmenlere her yıl için 0,16 değil 0,36 puan veriliyor hocam. (4 yıldan fazlası için yarısı o ayrı konu)
Aşağıda 10 yıllık bir öğretmen ile 10 yıllık son 4 yılını şef olarakk geçirenlerin puanını yazdım. aradaki fark 1.28 puan. çok ta fark yok yani. diğer maddelerle rahat kapanır fark. mesela bir takdir belgesi

Ekli dosyayı görüntüle 72836
Zaten kaç yıllık olursa olsun fark hep 1,28 oluyor.
Pardon 0,16 değil 0,18 o da çok az zaten çünkü zaten ilk dört yıl herkeste var sizin hesaba göre bakınca 1,28/0,18 yapınca aradaki farka yetişmek için o kişiden 7,11 yıl fazla öğretmenlik yapmak gerekiyor o durumda geçilebilir görünüyor
o zaman diliminde de o kişi 3. Dönem şefliğini yapıyor oluyor ben hiç yapmadan

Bence haksız rekabet ortamı oluşmuş öğretmen olana çok az puan vermişler bu evrakta…

Hocam şeflik biraz da okulun ameleliğidir. Çok da avantajlı bir tarafı yok bana göre. Tabii tercih meselesi bir şey diyemiyorum.
Hocam bizim okulda ders yükü çok ben 33 saat derse girerken onlar 26-27 saat derse giriyor 33 saat çok yorucu
Sonuçta atölye de sürekli tamir edilmiyor o nedenle istiyorum biraz dinlenmek ve yeni müfredat la ilgili kendimi geliştirmek için

Pardon 0,16 değil 0,18 o da çok az zaten çünkü zaten ilk dört yıl herkeste var sizin hesaba göre bakınca 1,28/0,18 yapınca aradaki farka yetişmek için o kişiden 7,11 yıl fazla öğretmenlik yapmak gerekiyor o durumda geçilebilir görünüyor
o zaman diliminde de o kişi 3. Dönem şefliğini yapıyor oluyor ben hiç yapmadan

Bence haksız rekabet ortamı oluşmuş öğretmen olana çok az puan vermişler bu evrakta…
farkı öğretmenlikle kapatmak mümkün değil zaten hocam. diğer maddelerdeki puanlarla kapatabilirsiniz. teşekkür takdir. proje derece vs.

Hocam bizim okulda ders yükü çok ben 33 saat derse girerken onlar 26-27 saat derse giriyor 33 saat çok yorucu
Sonuçta atölye de sürekli tamir edilmiyor o nedenle istiyorum biraz dinlenmek ve yeni müfredat la ilgili kendimi geliştirmek için
Hocam şefler bizim okulda idareden gelen bir sürü işleri yapıyor. Angaryası çok. 4-5 saat ders az alıp da o işleri yaoarken daha fazla yoruluyorlar. Stresi de cabası. Tabii farklı okullarda farklı durumlar olabilir. Hayırlısı

Hocam şefler bizim okulda idareden gelen bir sürü işleri yapıyor. Angaryası çok. 4-5 saat ders az alıp da o işleri yaoarken daha fazla yoruluyorlar. Stresi de cabası. Tabii farklı okullarda farklı durumlar olabilir. Hayırlısı
Bizde öyle değil hocam onların görev dağılımı da yapılmış durumda oturmuş bir düzen var
Evet hayırlısı bakalım

Geri