Laboratuardaki bilgisayraların güç kaynakları yüksek voltaj

Kodla Büyü
Arkadaşlar İran'a sırtını dayamış bi ilçede görev yapıyorum. Hele şükür okula bilgisayar geldi artık mesleğimi icra edebilirim diye seviniyordum ki elektiriğin bile duramadığı bu yerde yüksek voltaj nedeniyle 18 bilgisayarın 13'ünün power'ları yandı ve karanlık günler geri geldi. Bilgisayarlar exper, garanti kapsamına girer mi bu durum? Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

SAnırım Doğubeyazıt da falansın
orda askerlik yaptım zırt pırt elektrik giderdi
garanti kapsamına girmez bence ama arızayı tedaş ın ödemesi lazım ,

elektirik sık sık kesilirse hdd arızalanabilir yani bad sektör olabilir ve bu garanti kapsamında değiştirilir yada tamir edilir.aynı mantıkla yola çıkarsak değişme ihtimali var.En doğrusu exper i arayıp sormak hocam...

exper e mail attım, sağolsunlar hiç cevap yok. Van ın Saray ilçesindeyim. Adının Saray, türünün ilçe olmasına sakın aldanmayın tam bir mahrumiyet bölgesi. Neredeyse 1 yıl olacak geleli, ne ideal kaldı, ne heves.
O zaman biir de telefonla ulaşmaya çalışayım bakalım, inşallah bi kaynak buluruz.
Teşekkürler arkadaşlar.
Sizin oralarda güneş ısıtıyosa, biraz da benim için ısının; oralarda henüz karla kaplanmamış, çoban köpeklerinin mesken tutmadığı yollar varsa, biraz da benim için yürüyün olur mu? Saygılar...

GULSAH KAYA' Alıntı:
exper e mail attım, sağolsunlar hiç cevap yok. Van ın Saray ilçesindeyim. Adının Saray, türünün ilçe olmasına sakın aldanmayın tam bir mahrumiyet bölgesi. Neredeyse 1 yıl olacak geleli, ne ideal kaldı, ne heves.
O zaman biir de telefonla ulaşmaya çalışayım bakalım, inşallah bi kaynak buluruz.
Teşekkürler arkadaşlar.
Sizin oralarda güneş ısıtıyosa, biraz da benim için ısının; oralarda henüz karla kaplanmamış, çoban köpeklerinin mesken tutmadığı yollar varsa, biraz da benim için yürüyün olur mu? Saygılar...

Oy Oy Öğretmenim kıyamam...
Ama olsun be öğretmenim internet varya herşeye bedel.

hocam aynı şey benimde başıma geldi expep pclerin güç kayankları yandı. aradık garanti kapsamında deiştirdiler ve getirdiler ama bu yüksek voltaja bi çözüm bulmak gerekiyor. Biz regülatör aldık şimdi bi problem yok. Bence experi arayın....

bizim burada da bi lab ın 20 den 14 ü yandı garanti kapsamında DATATEKNİK hepsini değiştirdi.

Benim bilgisayarlarda elektrik yüzünden 10 tane yandı değiştirecekler ama henüz değiştirmediler. Bekliyoruz Değiştirmelerini. İşin garip tarafı bizim okulda regülatör var :) :shock:

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, bunları öğrenmem iyi oldu çünkü çocukların her gün 'öğretmenim bilgisayara girecez??' sorularından bıkmıştım. Belki bu sayede ben de bilgisayar öğretmeni olduğumu hatırlarım. İyi çalışmalar...

Allah kolaylık versin kardeş.
Ben de oralarda görev yaptım 5 sene, tayinim çıktı.
Elektrik günün en az yarısında olmazdı, sırayla bir saat yok, bir saat var,
bir saat var, 3 saat yok şeklinde nöbetleşe...
Kışın da, elektrik giderdi,
sular donardı,
elektrik gelir ama sular donduğu için gelmezdi, 3 ay en az.
Vesselam hepisi geçiyor, ama oraları aramıyor değilim bazı yönlerden.

Firmayı ara kardeş, e-mail işi bazen unutulabiliyor, okunmayabiliyor vs.
arkadaşların dediği gibi değiştirirler.

Bende Erzurum Horasanda asker öğretmenim. Bahsettiğin manzaranın aynısı burdada var. Her yer don ayaz. Sabah sıcaklık kesin -30 civarındaydı. Okula gidene kadar heryerim buz kesti. Arkadaşların yüzleri kıpkırmızıydı ve açıktan olan yerlerimizi hissetmiyorduk. Gerilim farklılıkları burdada var. Sorumlu olduğu lablarda bu şekilde yanmış toplam 10 monitör var ve hiç biri garanti kapsamında değil. Monitörler olmadığı içinde pcleri tamir etmem birşeyi değiştirmiyor. :( Seninki gibi burdada pek çok büyük kangal cinsi köpekler var. İlçemi köymü belli değil!!! Bir belediye var ama tabeladan ibaret..

Geri