LABDAKİ KABLOSUZ MOUSELAR

Kodla Büyü

burock_26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar bizim lab. a kablosuz mouse almışlar ve öğrenciler bunların girişlerini söküp başka yerlere koyuyorlar(çaktırmadan bu nasıl bir gavurluktur o ayrı bir mesele) bi tanesinin de usb girişi kayboldu buna nasıl bir çözüm üretilebilir. etiket yapıştırdım etiketleri söktüler ilallah ettiriyorlar

aynı sorun bizde de oldu hocam maalesef. çözüm olarak mouseları yasakladım, touchpad kullanıyorlar. Kullanmalarını uygun gördüğüm zaman benim gözetimimde kullanıp ders sonunda kaldırıyorlar. Lenovo kullanıyorsanız sanırım anahtar gönderiyorlar ama bizdekiler microsoft, usb kaybolanlar atıl kaldı maalesef.

yapıştır hocam. Kenarlarını sıcak silion ile sabitle. Bunuda çocuklara söyle artık sökmek takmak yasaklanmıştır diye duyuru yaparsan belki bir müddet sorun çözülecektir.

Buradaki arkadaş ağdaki bilgisayarlara policeyi kolayca dağıtmak için server kullanıyor

bana lazım değil de madem konuya hakimsin devamını getirsen iyi olur konuyu açan hocamız için

Powershell scripti hazırladım
KODLARIMI HENÜZ TAMAMLAMADIM. İSTEYEN İNCELEYEBİLİR VE GÜNCELLEYEBİLİR... powershell, pyhton yada visual studio yada c# artık tercih meselesi uzman arkadaşlar tasarımı güncelleyebilir. Yapmak isteyen olursa konu başlığında her politika için değişmesi gereken gerekli registry kayıtlarını yazabilirim
Aslında ufak bir registry dosyasını düzenleyerekte bu işlem yapılabilirim. Sadece kendime iş çıkardım😀 usb portundan bağlanan her cihazı bu şekilde engelleyebilir yada izin verebilirsiniz

ARAYÜZ.jpg
bbb.jpg

Ekli dosyalar

• usb.zip
    1.5 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Geri