lab sigorta sorunu

Kodla Büyü

ismcan

Üye
arkadaşlar bilgisi yada başına gelen varsa tecrübelerinizi paylaşırmısınız bts nini elektirik tablosunda çalışma anınıda sık sık sigorta atıyor güvenlik rölesi atıyor elektirkçi getirdik bir sorun bulamadı servisten yeterli bi cevap alamadım.güç kaynağıda tutumamaya başladı.ana bilgisayar iflas etti servisten geldi.ders soınu sigortaları ve güç kaynağı kapatıyorum sizce sorun ne.böyle bi olay başına gelen varmı ve nası çözüm buldu.lütfen bi el atın bu konuya.

bilgisayarlar çalışırken mi yoksa bilgisayarlar ve güç kaynakları kapatıldığında da mı? Kısa devre yapıyordur bir yerlerde.

Hocam yakın zamanda başıma geldi
Bendeki olayı anlatayım sende de belki aynıdır

Derste attı ilk sigortalar
Hepsini kaldırıyorum atıyor
bi kısmında olmuyor ama birkaç sigortayı kaldırınca hemen atıyorlar
Kısadevre desek sanki 3 farklı hatta birden varmış gibi oluyordu.
Baktık olmayacak tek tek bütün üçlü prizleri çıkarıp sağlam bir tane ile denemeye karar vermiştik ki tam, ilk elimizi attığımız prizin kenarında ufak bir kopukluk gözümüze çarptı.
O 3lü prizi değiştirdik bütün sorunlarımız sona erdi.

TAVSİYEM
1- kurulumdan sonra eklenen kabloları, prizleri vs. kontrol ediniz.
2- Tüm sigortaları kapatıp tek tek açarak hata merkezlerini bulunuz
3- Mümkünse hata merkezlerindeki kabloları değiştirip deneyiniz
4- Bu işlemleri yaparken %100 sağlam olan kablo ve elemanlar kullanınız
5- ÇARPILMAYINIZ :D

ismcan' Alıntı:
arkadaşlar bilgisi yada başına gelen varsa tecrübelerinizi paylaşırmısınız bts nini elektirik tablosunda çalışma anınıda sık sık sigorta atıyor güvenlik rölesi atıyor elektirkçi getirdik bir sorun bulamadı servisten yeterli bi cevap alamadım.güç kaynağıda tutumamaya başladı.ana bilgisayar iflas etti servisten geldi.ders soınu sigortaları ve güç kaynağı kapatıyorum sizce sorun ne.böyle bi olay başına gelen varmı ve nası çözüm buldu.lütfen bi el atın bu konuya.

iyi söylüyorsun bizim kaçak akım rölesi bile bağlı değil ki geçen bi sıkıntıdan dolayı 17 makinenin power i yandı

arkadaşım, öncelikle sigorta attığında yalnızca bts de mi elekirik kesiliyor?Öyleyse hata içerde yani sınıfta.dışarıdaki balantılar sağlam demektir.
--kesintisiz güç kaynağı (UPS) varmı?
var ise onu devre dışı bırak ve elektiriği direk panoya ver.sorun çözülürse güç kaynağında sorun var demektir.
UPS yok ise hatlardan birinde bir yerde kısa devre var yada aşırı akım rölesi, kısa devre şalteri yada diğer elemanlarda sorun var.
tabiki orada olmadan da hangisi olduğunuda burdan bilemeyeeğim.

Geri