Lütfen Bu Mesajı Saklayın..

Kodla Büyü

..LysimakhoS..

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Telefon rehberime kayıtlı bir arkadaşımın nımarasından haftada bir mesaj gelmeye başladı, mesajda;

Lütfen bu mesajı saklayın Gönderen: Ayça IMEI: ****** ********

yazıyor.. Kullandığım operatör Avea.. daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı? ne mesajıdır bu sizce?

mesajı gönderen arkadaşımlada şuanda iyi görüşmediğim için onuda arayıp sormadım senin telefonundan bana böyle mesajlar geliyor diye! belki böyle bir durumla karşılaşan vardır aramızda?
bu gelen mesajı arkadaşımın kendi isteğiyle gönderdiği bir mesaj olduğunu düşünmüyorum açıkçası; telefonunda ya da internet üzerinde yapmış olduğu işlemler sonucunda geliyor bu mesaj bana sanırım. neden IMEI numarası geliyor onu anlamış değilim.. :(

arslan_1905' Alıntı:
ilginç.. sürekli mi geliyor ??

hayır hocam sürekli gelmiyor fakat ayda 3-4 kez geliyor.. bazen aynı hafta içinde 2 kez geldiği oluyor, bazen 2 hafta hiç gellmiyor. arkadaşlada görüşmüyoruz artık; onada soramıyorum durumu..bende anlayamadım ne olduğunu.. :(

hocam arkadaşınız eğer telefonu çalındığında ya da başka birşey olduğunda sizde de olsun diye IMEI numarasını size yolluo.tabi arkadaşınızın istediği numaralara yollanıyor.

Zizu_' Alıntı:
hocam arkadaşınız eğer telefonu çalındığında ya da başka birşey olduğunda sizde de olsun diye IMEI numarasını size yolluo.tabi arkadaşınızın istediği numaralara yollanıyor.

yani bu mesajların otomatik olarak bana gelmesi arkadaşımın telefonunun başına kötü bişey geldiği anlamına mı geliyor?

Zizu_' Alıntı:

bana da biraz mantıklı geldi hocamızın dediği

..LysimakhoS..' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:

yani bu mesajların otomatik olarak bana gelmesi arkadaşımın telefonunun başına kötü bişey geldiği anlamına mı geliyor?

yok hocam olursa diye.ne olur ne olmaz imei nosunu kendi kaybederse sizden alması için

arkadaşınızın ismi Ayça ise hocamızın dediği mantıklı. yine de siz bir mesaj ile de olsa bildirin derim hocam

bazı programlar tel başka hattı kullandığında istenilen bir numaraya mesaj atabiliyor, arkadaşınız böyle bir program kullanıyor olabilir.

Cep telefonuna kurulan bir güvenlik programı sayesinde geliyor bu mesajlar. Sim kart her çıkarılıp, yerine başka bir sim kart takıldığında daha önceden tanımlanmış numaraya bu mesaj gönderilir. :) :)

bbayer' Alıntı:
Cep telefonuna kurulan bir güvenlik programı sayesinde geliyor bu mesajlar. Sim kart her çıkarılıp, yerine başka bir sim kart takıldığında daha önceden tanımlanmış numaraya bu mesaj gönderilir. :) :)

sanırım dediğin gibi oluyor hocam bu olay. çünkü bahsettiğim arkadaş her hafta bu mesajı gönderecek değil ya.. :)

telefonum kendi kendine mesaj yolluyo; bi arkadaşımın numarasını ve imei die bi numara yolluyo ne old anlamadım dün akşamdan beri 7-8 defa oldu yolluyo. yardım edin. şimdiden teşekkürler.

Ayça isimli arkadaş telf kaybolduğunda bildirilmesi için sizin numaranızı vermiş.. Yani tlf.nu bulan ya da çalan kişi sim kartı çıkarıp kendisininkini takarsa taktığınumaradan size gizli msj gönderiliyor. Hatta bu çaLINAN ya da kaybolan telefonun imei numarasının kopyalanması sonucunda aynı imei noya sahip birden fazla kaçak telefondan size sürekli msj. gelebilir. kopyalanan imei'ye sahip telefonlara her simkart takıldığında size bildirilir. şimdi anı şey beim başıma geldi. Kaybolan telefon nokia idi. Acaba nokia'nın mşteri hizmetlerine bildirsek bu imei noyu direk kapatabilirler mi

Geri