Kyocera3040mfp+ Ağ ayarları

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 3040mfp cihazının ağ yazıcısı olarak tanıtımını nasıl yapıyoruz. Sıfırdan adım adım anlatacak olan arkadaş var mı? Veya bununla ilgili bir video çekmiş olan arkadaş çıkar öı? Valla büyük sevaba girersiniz bir türlü halledemedim :/ not : işletim sistemi xp

bu konuda bende pes ettim bizdede var 3040... nasıl bir makinaymış anlamadım AĞ yazıcı olmuyor yardım eden olur inşallah
TAKİP...

selcuklu' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-fotokopi-yazici-f280/fatih-fotokobi-makinesi-kyocera-agdan-yazdirma-ayarlari-t133970.html
hocamız anlatmış sağolsun. Ağınızın adresi farklı olabilir.

Yazıcıya ip vs verdim. Ancak son aşamada yazıcı ekle kısmına gelip ağ yazıcısı ekle dediğimde yazıcı ismi host adı soruyor. Ancak host adına doğru girmeme rağmen hata mesajı veriyor ad doğru değil veya sınucu bağlı değil tarzında bir hata veriyor. Çözüm nedir bilen var Mı arkadaşlar?

seloman54' Alıntı:
Arkadaşlar 3040mfp cihazının ağ yazıcısı olarak tanıtımını nasıl yapıyoruz. Sıfırdan adım adım anlatacak olan arkadaş var mı? Veya bununla ilgili bir video çekmiş olan arkadaş çıkar öı? Valla büyük sevaba girersiniz bir türlü halledemedim :/ not : işletim sistemi xp

Arkadaşlar yokmu bunun yapılışını net bir şekilde anlatacak olan veya elinde video olan. Gerçekten şöyle adım adım anlatacak arkadaşa çok dua edecem. Forumda anlatılanları uyguladım sonuç alamadım bir türlü :(

Sayın hocam
1. Önce yazıcı ağa bağlayıp açınız.
2. Yazıcının otomatik bir ip adresi almasını sağlayınız.
3. Aldığı otomatik ip adresini sonra el ile veriniz.
4. Denetim masasından ağ yazıcısı ekle diyip, ip adresiyle yazıyı yüklerseniz kurulup olacaktır.
Kolay gelsin.
Sizin yaşadığınız sorun cihazın doğru ip adresini bulamamasından kaynaklanıyordur.

Geri