Kyocera Geçersiz hesap kimliği

Kodla Büyü

bsrböteci

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba, tayinimin çıktığı okulda Kyocera FS-6530 marka makineyi öğretmenler fotokobide ve yazdırırken şifreli kullanıyorlarmış. Yazıcının kurulu olduğu bilgisayara format attım, yazıcıyı tekrar kurdum, çıktı alırken karşıma şöyle bir yazı çıkıyor :"Geçersiz hesap kimliği, İş hesaplama etkin, Yazdırma verisine atanan hesap numarası farklı, Makine çalıştırma panelini takip edin ve gerekli işlemi uygulayın" Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

6530'un yönetici şifresi ile girip iş hesaplamayı kullanmayacaksanız kapatmanız gerekiyor. Eğer iş hesaplamayı kullanacaksanız yazıcıda kayıtlı olan şifreleri denetim masası-aygıt yazıcılar da yer alan 6530 cihazınıza eklemeniz gerekecek.

Arkadaşlar merhaba, tayinimin çıktığı okulda Kyocera FS-6530 marka makineyi öğretmenler fotokobide ve yazdırırken şifreli kullanıyorlarmış. Yazıcının kurulu olduğu bilgisayara format attım, yazıcıyı tekrar kurdum, çıktı alırken karşıma şöyle bir yazı çıkıyor :"Geçersiz hesap kimliği, İş hesaplama etkin, Yazdırma verisine atanan hesap numarası farklı, Makine çalıştırma panelini takip edin ve gerekli işlemi uygulayın" Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.
Aynı sorunu yaşıyorum. Her öğretmenin şifresi var. İdare odasından öğretmenler odasına aldık. Yeni bir bilgisayara kurduk. Makineye gönderiyorum. Işığı yanıyor. Ama hareket yok. Ne yapabilirim. Hiç video da bulamadım.

Yazıcı özellikleri - Yönetici ayarları - İş hesaplamayı açmanız lazım.

Yazıcı özellikleri - Yönetici ayarları - İş hesaplamayı açmanız lazım.
Cevabınız için teşekkür ederim. Deneyeceğim. Peki makinede yazdırmak engelleyen bir güvenlik mi var? Şifre mi olusturmam gerekiyor?
Bu makine bundan önceki PC den yazdırırken yazdirmadanvonce şifre soruyordu. Böyle bir işlem mi yapmak lazım acaba?

Sadece id soruyor ise iş hesaplamayı açmanız lazım. Kullanıcı adı ve şifre soruyorsa "kullanıcı girişi"ni açmanı lazım. Şifreler yazıcıdan verilmiştir, o yüzden bir ayara gerek yok.

Format sonrası bende de aynı sorun var.burdakileri denedim ama çözüm bulamadım

Cevabınız için teşekkür ederim. Deneyeceğim. Peki makinede yazdırmak engelleyen bir güvenlik mi var? Şifre mi olusturmam gerekiyor?
Bu makine bundan önceki PC den yazdırırken yazdirmadanvonce şifre soruyordu. Böyle bir işlem mi yapmak lazım acaba?
Hocam fotokobi makinesinden herkese şifre veriliyor. Eğer öğretmenlerin çıktı alırken de şifreli almaları isteniyorsa, makine üzerinde iş hesaplama bölümünde yabancı ıdleri kabul etme şeklinde işaretleme yapılıyor. Sonra da bilgisayardan yazıcı özelliklerinden tüm şifreler bilgisayara kaydediliyor. Siz bilgisayara format attığınızda bu şifreler bilgisayar hafızasından da gittiği için ve fotokobi makinesinde de yabancı Idleri kabul etme işaretli olduğu için çıktı alırken hata veriyor.

bunun için şunu uygulayın, eğer öğretmenlerin çıktı alırken şifre sormasını istemiyorsanız fotokobi makinesi üzerinden
Sistem menüsü-sayaç yazan düğmeye basın>>>şifre 3000, kullanıcı adı da 3000 yazın, sonra bilinmeyen Id iş kısmına izin ver, işaretleyin sorun düzelecektir.

Eğer öğretmenlerin şifreleriyle çıktı almalarını istiyorsak, sistem menüsü kısmından tüm şifreleri alın
sonra da bilgisayar üzerinden yazıcı özelliklerine gelip tüm Idleri kaydedin. Tabiyki yukarıda bilinmeyen Id kısmına izin ver demiştik ya burada izin verme diyoruz. bununla ilgili bu video işinize yarayacaktır, ben bu videodan yararlandım. İnşallah sorununuz düzelir.

Geri